bar

Recept na stylový bar s přátelským prostředím

bar

Univerzální návod, jak vybudovat stylový a moderní bar, neexistuje. Podnikatelé v gastronomickém segmentu a provozovatelé nočních podniků mají rozmanité představy a požadavky. Nicméně jedinci nepolíbení citem pro interiérový design by se měli řídit alespoň obecnými radami, které vám přinášíme v následujících řádcích.

Klíčový parametrem je dispoziční řešení prostoru, přičemž opomíjet byste neměli ani samotné zaměření podniku. Jazzový klub bude přizpůsobený zcela jinak než rockový klub. Diskotéka pro vysokoškolské studenty bude připomínat divočinu, kdežto diskotéka pro starší generaci bude střídmější. A příkladů bychom mohli dát ještě spoustu.

Dominujícím prvkem celého objektu je barový stůl, který by se měl nacházet přímo naproti vstupu. Návštěvníci přicházející do baru ihned spatří místo, kam jejich kroky budou směřovat jako první. Abyste z nového zákazníka udělali vracejícího se zákazníka, je nezbytné ho něčím zaujmout a přitáhnout. A vzhled a sladěnost vybavení je vaší silnou zbraní. Když se bude člověk cítit příjemně a pohodlně, příště vezme další své přátele a opět si vyrazí z kopýtka ve vašem klubu.

První dojem je důležitý

Přestože místnost sladíte do hnědé barvy, právě barový stůl může svou barevností přirozeně vyčnívat z davu. Měli byste dbát na dostatečný rozměr, aby barman měl dostatek místa pro míchání lahodných koktejlů. A nesmí chybět ani úložný prostor a policový systém pro vystavení nabídky nápojů.

Samotnou kapitolou jsou barové židle, které by měly svým stylem a provedením ladit s okolním prostředím. Nadčasovému podniku bude slušet chromová či nerezová barová stolička a nestárnoucí klasikou je dřevěná barová židle. V neposlední řadě byste měli myslet na komfort svých návštěvníků. Vedle barových židlí, které bývají součástí barového pultu, byste měli podnik vybavit také lavicovým systémem, křesly či pohovkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..