Kuchyňský dřez

Moderní tlakové a beztlakové průtokové ohřívače vody

Kuchyňský dřez

Průtokové ohřívače jsou ideálním řešením do míst, kde nepotřebujete odebírat velké množství teplé vody, například na zahrádkách nebo chatách, případně tam, kde je problém instalovat velký bojler, třeba kvůli nedostatku místa. Voda vytékající moderních průtokových ohřívačů je ihned teplá, při správném používání šetří náklady, jejich instalace je snadná a mají hezký design. Lze se s nimi i vysprchovat a také si napustit plnou vanu vody. Záleží jaký z nich si vyberete. Existují totiž dvě základní rozdělení a to na tlakové a beztlakové elektrické průtokové ohřívače vody.

Beztlakový a tlakový? Který z nich si vybrat?

Výběr toho kterého ohřívače záleží na tom, kolik chcete mít odběrných míst ohřáté vody. Beztlakové ohřívače slouží k odběru vody pouze z jednoho místa. Tedy pokud sháníte průtokový ohřívač jen pro umyvadlo, vanu, nebo sprchu, pak je vaše volba jasná, beztlakový průtokový ohřívač vody. Pokud chcete jedním ohřívačem ohřívat vodu pro několik míst najednou, pak vyberte tlakový elektrický průtokový ohřívač vody.

Jak příkon vybrat? 1f, 2f nebo 3 fázový?

Příkon volíme podle dvou hledisek. Jednak podle plánovaného odběru teplé vody a pak podle elektrických rozvodů. Nemá smysl kupovat 3 fázový výkonný ohřívač vody, když máte k dispozici jen jednu fázi. Mimochodem věděli jste, že průtokové ohřívače podléhají revizím?

Opravdu snižuje průtokový ohřívač náklady?

Průtokové ohřívače mají díky vysoké tepelné kapacitě vody velký elektrický příkon a tak nejednoho napadne, že je hloupost s těmito ohřívači vody šetřit náklady. Nicméně, i přes vysoký příkon tu je prostor pro šetření nákladů. Tak jednak jsou tyto ohřívače levnější než bojlery, už tím šetříte. Dále voda se ohřívá až na konci, takže odpadají tepelné ztráty v přívodním potrubí. No a pokud budete teplou pouštět pouze když to bude opravdu potřeba, tak i přes zmíněný vysoký příkon ušetříte na tomto způsobu ohřevu vody peníze.

Kde je nejlepší průtokové ohřívače kupovat?

Jako nejlepší vychází kupovat ohřívače v osvědčeném online Železářství Absolut. V nabídce mají kvalitní, přitom cenově dostupné a designově velmi povedené kousky. Navíc v e-shopu si hned dokoupíte vše potřebné co vám doma pro instalaci ohřívače chybí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..