EPPI

Bezpečný online nákup šperků

EPPI

Většina lidí už dnes nakupuje online téměř vše od knih, přes nábytek až po čistící prostředky. Hodně z nás dělá na internetu velké nákupy, ale na nákup šperků by si netrouflo. Je bezpečné na webu nakupovat osobní a luxusní šperky?

Online nákup šperků je pohodlný a bezpečný zážitek, v online světě si vedle sebe porovnáváte šperky z různých klenotnictví a máte na výběr šperky z celého světa. Vybíráte si šperky z pohodlí domova a bez prodavače, který by mohl ovlivnit vaše rozhodnutí (kterého byste pak mohli později litovat).

Pokud si zkontrolujete těchto 5 kroků, přinesou vám bezpečný a šťastný online nákup:

 1. Přečtěte si podmínky reklamace

Online nákup vyžaduje pozornost ze strany kupujících. Jako první si projděte podmínky reklamace, přečtěte si pravidla reklamace v případě individuálních zakázek na míru, třeba snubních prstenů s vygravírovaným detailem. Zjistěte si, jestli je 100% záruka vrácení peněz a jaké jsou její podmínky. V klenotnictví by měli umožňovat vrácení šperku do 30 dní, některé mají lhůtu i 45 dní a delší.

 1. Transparentnost

Ověřte si, zda jsou údaje o společnosti transparentní a pravdivé. Na stránce by měla být sekce kontakt, telefonní číslo zákaznického servisu a „o nás“, kde je souhrn informací o společnosti. Většina klenotnictví má blog o špercích nebo má svoji stránku na facebooku. Nevěřte stránkám s minimálními nebo žádnými informacemi.

 1. Doklady o firmě

Ověřte si, jestli obchod se šperky, který jste si vybrali k nákupu, patří do certifikovaných obchodních a gemologických organizací nebo je spojený s dalšími třetími stranami, které vyhodnocují jeho efektivitu a vysoký standard. Také si přečtěte názory bývalých zákazníků v recenzích.

 1. Internetové zabezpečení

Většina platebních webů je bezpečná, ale online klenotnictví mají i další zabezpečení, aby ochránili vaši kreditní kartu. Když je internetová stránka vytvořená velmi profesionálně, tehdy jí pravděpodobně můžete věřit.

 1. Kontaktování banky

Toto je eso v rukávu každého zákazníka. Jestli vám klenotnictví nedodá například vámi objednaný zásnubní prsten, požádejte o ochranu svých práv banku, která vám vydala kreditní kartu.

Když přestane klenotnictví komunikovat, můžete to vyřešit tak, že kontaktujete společnost, přes kterou jste transakci uskutečnili (může to být banka nebo například systém Paypal) a svůj problém jí vysvětlíte. V případě nedodání objednávky jste 100% chránění, to platí i při nedodržení podmínek reklamce ze strany klenotnictví.

Pokud nakupujete šperky online, nemáte se čeho obávat. Jen si před zaplacením projděte výše uvedené body. Také můžete zadat jméno firmy do Googlu a vyhledat si recenze nebo diskuze, abyste zjistili, jestli má firma nějaké nespokojené zákazníky. I to nejlepší klenotnictví má několik nespokojených zákazníků, takže vše je potřeba brát s rezervou.

Po ověření jednotlivých kroků v tomto seznamu si můžete konečně v klidu sednou a kochat se nekonečným výběrem, který se před vámi ve světě online klenotnictví rozprostírá.

2 comments for “Bezpečný online nákup šperků

 1. Petr N.
  7. 6. 2017 at 1:00 pm

  Jde o velmi seriozní podnik: s nákupem jsem velmi spokojený, objednané zboží , cenou i kvalitou odpovídá mým požadavkům, vedoucí p. Vaněk ochotně poradí a vyhoví: dobře se s ním komunikuje. Nemám nejmenších výhrad: doporučuji všem zájemcům o kvalitní zboží.

 2. Karel
  2. 6. 2017 at 8:10 am

  Dobrý den, jsem zatím ve fázi vybírání zásnubního prstýnku a nedávno mě zaujal eshop VVDiamonds. Nejen pěkný velký výběr, ale také ceny jsou slušné. Nemáte s ním někdo zkušenosti? Jde o bezpečný obchod? Přece jen jde o větší investici. Díky za zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..