Soudní kladívko

Dražby realit jsou zábavnější a levnější způsob pořízování nemovitostí

Soudní kladívko

Nákup nemovitostí drtivá většina z nás provádí jen jednou dvakrát za život, proto je potřeba si dát s výběrem nemovitosti dost práce. To znamená nejen listovat v běžných katalozích, ať již v klasické podobě, nebo někde na internetu na nějakém ze známých inzertních portálů, ale také zkoušení různých alternativ. Mezi takové ne moc známé způsoby získávání realit se řadí dražby nemovitostí. Přitom to není složité a můžete hodně ušetřit. Jediné co je potřeba, je trochu více aktivní přístup k nákupu.

Dražíme nemovitost

Dražby nemovitostí jsou ideální pro lidi, kteří buď chtějí ušetřit peníze, nebo hledají nemovitost pro své podnikatelské záměry, přičemž poslední zmínění budou pravděpodobně převládat. Každopádně dražby se může zúčastnit každý kdo splní vyhlášené požadavky. Většinou jde pouze o uhrazení stanovené dražební jistoty, která je zde jen proto, aby odradila ty co nemají skutečný zájem. Částka se platí buď dopředu převodem na stanovený účet, nebo v hotovosti v den platby. To platí pro ty, kdo se chtějí zúčastnit aukce v aukční síni. Chcete-li se zúčastnit elektronické dražby realit, pak je potřeba se ještě zaregistrovat na vybraném portálu a včas uhradit dražební jistotu převodem.

Jak zjistím, co se bude dražit?

Nejjednodušší způsob, jak zjistit aktuální nabídku je pomocí specializovaných webů, na kterých najdete veškeré potřebné informace. Začít můžete na webu www.drazby-realit.eu.

Jak je možné, že jsou ceny nemovitostí tak nízké?

Ceny jsou nízké proto, že se jedná o vyvolávací ceny, které se v průběhu aukce přihazováním navyšují. Mimo to, nabízené nemovitosti jsou v drtivé většině případů exekučně zabaveny a je potřeba je rychle prodat, což jde jedině díky nízké ceně.

Je potřeba vydraženou nemovitost ihned zaplatit?

Kromě dražební jistoty nemusíte hned nic platit. Máte většinou dva měsíce na úhradu ceny nemovitosti. Nicméně, plánujete-li si peníze půjčit od banky, je dobré si vše předjednat dopředu, aby transakce proběhla hladce a rychle. S bankou byste mít problém neměli, protože nemovitost po prodeji nebude zatížena žádnými pohledávkami.

Máte nějakou radu před dražbou?

Dražby jsou veřejně přístupné. Doporučujeme vám tedy nějakou osobně navštívit a podívat se jak vše probíhá. Také je dobré si domluvit prohlídku nemovitosti, abyste věděli co přesně budete kupovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..