Kadeřnické nůžky

Profesionální kadeřnické nůžky – jak vybrat a kde koupit?

Kadeřnické nůžky

Chcete začít podnikat jako kadeřník či kadeřnice, nebo se prostě a jen chcete doma sami stříhat? Pak budete potřebovat profesionální kadeřnické nůžky. Možná si myslíte, že na nějaké to domácí stříhání drahé kvalitní nůžky nepotřebujete, ale opak je pravdou. Běžně prodávané nůžky nejsou natolik kvalitní, abyste s nimi mohli stříhat lidské vlasy. Proto, stejně jako kuchaři investují do kvalitních nožů někdy desítky tisíc korun, tak i vy, chcete-li s z těch či oněch důvodů věnovat kadeřnické profesi, budete muset zainvestovat do kvalitních nůžky. Jenže, nejsou nůžky jako nůžky. Víte, jak se vlastně vybírají?

Jak vybrat profesionální nůžky?

V zásadě existují tři základní typy kadeřnických nůžek viz. níže, přičemž se všechny vyrábí jak v provedení pro praváky, tak i leváky. Ostří nůžek se vyrábí z vysoce kvalitní oceli, proto ta vysoká cena. U některých nůžek můžete narazit na to, že jsou opatřeny teflonovým povlakem, odolným proti poškrábání. Jest-li jsou lepší nůžky s teflonovým povlakem, nebo bez něj necháme na vašem uvážení, každopádně teflon je nejhladší materiál na světě, takže stříhání s ním je mnohem snadnější. Dále je také dobré vědět, že u profesionálních nůžek je velmi důležitý středový šroub, kterým se dá plynule regulovat síla přítlaku ostří, která se v průběhu používání mění. Středový šroub je potřeba čas od času namazat speciálním minerálním olejem, který se vetšinou dodává jako součást balení s nůžkami, stejně jako pouzdro na nůžky a někdy i seřizovací šroubováček.

  • Klasické kadeřnické nůžky – používají se pro klouzavou techniku střihu, tzv. sliding. Z toho důvodu mají hladké oboustranné ostří. V zásadě jsou to základní nůžky, bez kterých se neobejdete.
  • Nůžky s mikrozoubky – jedná se o nůžky s upraveným ostřím. Nůžky se hodí zejména pro začátečníky, kteří s nimi zvládnou rovný střih. Díky mikrozoubkům se tyto nůžky nehodí pro sliding.
  • Efilační nůžky – tyto nůžky mají jedno ostří hladké a druhé se zoubky. Díky tomu lze dosáhnout zvětšení objemu vlasů nebo ostrý střapatý efekt. Nůžky jsou vhodné pro prostříhávání, nebo špičkování vlasů.

Kde koupit kadeřnické nůžky?

Klasické nůžky koupíte v kdejakém obchodě, ale pro profesionální kadeřnické nůžky musíte do specializovaného obchodu. Jeden velmi oblíbený, se sídlem v Praze, najdete na webové adrese www.cmiral.cz. Přitom to není jen klasický e-shop, ale také i velkoobchod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..