Proč registrovat ochrannou známku?

Zámek na smlouvě

Chystáte se založit novou firmu, případně na trh uvést „revoluční produkt“. Máte logo, které by se neztratilo ani světoznámými brandy. Slogan, který si lidé zapamatují ještě dříve, než ho poprvé uslyší. Nic nebrání tomu, abyste začali budovat značku a zařadili se mezi úspěšnou elitu. Jenomže, co když se objeví konkurence, která vám okopíruje a dostane se do povědomí zákazníků rychleji než vy? Řešení je prosté – registrujte si ochrannou známku!

Co je to ochranná známka a k čemu slouží?

Registrovaná ochranná známka je označení tvořené obrázkem, slovem, kombinací obojího (logo), ale také tvar výrobku s potiskem. V praxi se ochranná známka dělí dle typu na slovní (např. název firmy, slogan, název výrobku…), obrazové (abstraktní loga), kombinované a prostorové (např. lahev s etiketou).

Další dělení ochranných známek spočívá ve vztahu na platnosti pro konkrétní území. Jedná se o národní a mezinárodní ochranné známky, případně ochranné známky platící ve společenstvích zemí.

Ochranná známka vám poskytne ochranu před parazitováním na vaší pověsti, přetahováním zákazníků a dalších nepříjemných situacích, ke kterým může v rámci konkurenčního boje dojít. Budete mít náskok před konkurencí a bez vašeho souhlasu nebude moc nikdo užívat shodné nebo zaměnitelné označení.

Jak jednoduše registrovat ochrannou známku online?

Neztrácejte čas studováním příslušných předpisů a vyřešte nepříjemnou administrativní stránku registrace ochranné známky s pomocí odborníků. Nová online služba Patentoid.cz umožňuje jednoduchou registraci prostřednictvím on-line formuláře. Stačí vyplnit přehledný formulář, zaplatit příslušný poplatek a čekat na registraci.

Osvědčení o zápisu ochranné známky dostanete do rukou za šest až dvanáct měsíců, což je zákonem stanovená lhůta potřebná pro zpracování žádosti. Poté budete moct používat symbol ®.

3 comments for “Proč registrovat ochrannou známku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..