kočárek

Jak si poradit s výběrem kočárku?

kočárek

Pokud čekáte přírůstek do rodiny, čeká vás jedna důležitá povinnost – a sice výběr kočárku. Jeho nákup určitě nenechávejte na poslední chvíli. Je třeba zvážit hned několik kritérií a vybrat takový model, který bude do posledního puntíku vyhovovat vám a hlavně vašemu miminku. Na co vše je třeba si dát pozor a jaké kočárky jsou v současné době nejoblíbenější?

Nejdůležitější vlastnosti kočárku

V první řadě se zaměřte na korbu. Měla by být minimálně 80 cm dlouhá, aby v ní mělo miminko dostatek prostoru. Z praktického hlediska jsou lepší kočárky s delší korbou, protože v nich budete moci vozit dítě třeba i do 1 roku. Dejte si pozor, aby korba byla dostatečně široká a mantinely vysoké, protože slouží jako ochrana před větrem a chladem. Žádoucí je, aby byla korba uvnitř polstrovaná a měla odvětrávání ve spodní části.

Pozor je třeba dát na kolečka. Vyrábí se kolečka nafukovací a pevná plastová. První typ – nafukovací kolečka – jsou vhodná do terénu, plastová kolečka oceníte spíše ve městě. Ovládání kočárku zpříjemní odpružení.

Pro ovládání kočárku je důležité madlo. Mělo by být výškově nastavitelné a ideální polstrované. Pro zimní měsíce se vám bude hodit praktický rukávník, který ochrání ruce před chladem.

Praktickým doplňkem je ukládací prostor pod korbičkou či držák na slunečník.

Maminky si oblíbily kočárky od 3 výrobců

Pro moderní design, bezpečnost a vysokou kvalitu se staly oblíbené kočárky Patron. Jedná se o českého výrobce, který nabízí kočárky s několika druhy podvozků.

Populární jsou také kočárky Firkon. Jejich charakteristickým znakem je praktická hluboká korba. Kočárky této značky jsou určeny pro děti od narození až do tří let.

Do třetice se těší velké oblibě kočárky Camarelo. Tento výrobce vsází na moderní design ve spojení s prvotřídní kvalitou.

Všechny modely od těchto výrobců najdete v obchodě AAAkočárky.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..