elektrický obojek

Elektronický obojek pomůže, když potřebujete psa vychovat! Jak?

elektrický obojek

Možná jste si pořídili domů psa a chtěli jste, aby se stal vaším věrným a poslušným přítelem. Ne každý pes ale dokáže zvládnout povely, které mu dáváte. Někdy je to jen proto, že pes je více temperamentnější a je prostě těžké ho zvládnout. Je to konec konců přece jen šelma. Jedním ze způsobů, jak přimět psa k poslušnosti, je použití speciálního elektronického obojku, kterým dokážete pejska ovládat, ale přitom mu nijak neublížit. Pojďme si ukázat, jak takový obojek funguje.

Elektronický obojek naučí psa plnit povely rychle

Někteří psi mají velmi svéráznou povahu, a tak je těžké je naučit poslušnosti. I když dobře vědí, co po nich chcete, úkol prostě nesplní. Je to z toho důvodu, že k plnění povelu nemají dostatečný impulz, a právě to výcvikový obojek změní.

Elektronický obojek byl vyvinut tak, aby dal psovi přiměřený impulz a upozornil ho, že má vykonat povel. Impulzy jsou tak slabé, že psovi žádným způsobem neublíží a současně tak silné, aby si je pes dobře uvědomil.

U moderních výcvikových obojků je možné intenzitu impulzu regulovat, což při výcviku oceníte. Pakliže začne pes poslouchat a úkoly plnit, budete intenzitu snižovat až impulzů nebude potřeba vůbec. Některé obojky mohou vysílat třeba i jen slabé vibrace či zvuk. Na trhu jsou i speciální sprejové obojky.

Kdy obojek oceníte?

Elektrický obojek by měl sloužit výhradně při výcviku psa. Nikdy byste ho neměli používat jako formu trestu. Impulz by si měl pes vždy umět přiřadit k povelu. Výcvikový obojek je vhodné psovi dát i při procházce, když je pes na volno. Má dosah i několik set metrů, pes se vám tedy nezaběhne.

Výborná je kombinace s ohradníkem

Pokud máte zahradu a potřebujete psovi přesně vytyčit místo, kam smí a kam ne, pořiďte si ještě elektronický ohradník. S ním prostor vymezíte snadno – pes při překročení prostoru dostane impulz a uvědomí si, že na dané místo nemůže.

Kde se dají obojky koupit?

Výcvikové obojky a ohradníky nabízí e-shop www.elektronickeobojkypropsy.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..