Tři psy

Vybíráme granule pro malá a velká psí plemena

Tři psy

Chcete, aby se váš čtyřnohý mazlíček dožil vysokého věku a těšil se perfektní kondici? V tom případě si z něj nedělejte koš na zbytky lidského jídla a podávejte mu kvalitní a vyváženou stranu. Vzhledem k široké nabídce granulí však není snadné vybrat ty správné. A to především s ohledem na velikost plemene. Možná vás to překvapí, ale jinak špičkové krmivo ještě nemusí být zárukou, že pes dostane všechny potřebné látky a živiny. Podstatnou roli hrají specifické požadavky na složení stravy malých a velkých plemen. Jak vybrat granule pro psy vám prozradíme v následujících řádcích…

Jaké granule vyžadují menší plemena?

Menší psi jsou u nás velmi rozšíření, ale ne každý páníček ví, z čeho by se měla krmiva pro dospělé psy malých plemen skládat. Z logiky věci vyplývá, že menší psi vyžadují energeticky vydatnější krmivo. A to nejen kvůli rychlejšímu metabolismu, ale většího výdeje energie. Podstatná je i velikost granulí – uvědomte si, že s příliš velkými kousky bude mít pes problém.

A ať už sháníte granule pro štěňata malých plemen nebo pro dospělého psa, vyhněte se krmivu s obsahem umělých dochucovadel. Ta zvířecímu organismu nijak neprospějí.

Jak krmit velké psy?

Máte-li doma velké plemeno, pravděpodobně mu nebudete muset dávat tak energeticky vydatné krmivo. Berte však ohled na zdravotní stav, stáří, hmotnost či pohybovou aktivitu zvířete. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, zeptejte se specializovaného prodejce a nechte si doporučit kompletní krmivo s optimální hladinou potřebných látek.

Zároveň je nezbytná důsledná prevence před kloubními problémy, kterými velká plemena často trpí. Poohlédněte se po krmivu s obsahem glukosaminu a dalších látek, které jsou potřebné k udržení dobrého stavu namáhaných chrupavek.

Tip na závěr

Chcete-li svému psovi dopřát to nejlepší krmivo a zajistit mu dobré zdraví, zamiřte do specializovaného e-shopu MůjMazlík.cz. Oblíbený prodejce nabízí široké spektrum vysoce kvalitního krmiva pro štěňata i dospělé psy všech plemen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..