iPhone6

iPhone 6s a 6s Plus – novinky a cena

iPhone6

Autor: Rayukk Zdroj: Wikimedia.org, Licence: CC BY-SA 3.0

9.9.2015 Apple přestavil dalšího následovníka z řady iPhonů, iPhone 6s a iPhone 6s Plus, vybavené technologií 3D Touch, lepší kamerou, nebo třeba rychlejším LTE. Pojďme si novou eskovou řadu mobilů představit.

Design

Po designové stránce nedošlo ke změnám. Tělo mobilu je z nové pružnější slitiny, aby nedocházelo nošením k nechtěnému trvalému ohýbání.  V nabídce se objevila růžová barva, kterou ocení především ženy. Velikost, spolu s tloušťkou, nepatrně vzrostla a telefon přibral na hmotnosti. U verze 6s o 14 gramů, a u verze 6s Plus pak o celých 20 gramů. Nejedná se však o nic závratného a je docela pravděpodobné, že změnu hmotnosti téměř nepoznáte.

Nový display

Změnu však zaznamenal displej. Jen je sice u obou verzí stále stejně velký, ale za to však nyní rozeznává tlak, který na něj vytváříte. Apple této technologii, kterou představil Huawei o týden dříve, říká 3D Touch, což je to samé jako Force Touch. Rozeznávání úrovní tlaku znají především majitelé grafických tabletů. Ty umí rozeznat až 256 úrovní tlaku. K čemu však tato technologie bude v telefonu běžným uživatelům není moc jasné, i když Apple na pár vylepšení přišel. Například když podržíte ikonu déle a silněji jí zmáčknete, zobrazí se doplňkové možnosti. To samé platí u obrázků, textu aj.

Nadupaný procesor

Oba nové telefony pohání nejnovější procesor Apple A9, který je údajně o 70% výkonnější při běžných činnostech a až o 90% výkonnější při grafických výpočtech, než jeho předchůdce. Procesor je samozřejmě doplněn integrovaným koprocesorem M9, který neustále monitoruje váš pohyb a nově i hlas, takže můžete rovnou v pohotovostním stavu oslovit asistentku Siri. Do rukou se vám tak dostává opravdu velmi výkonných hardware.

[sc:Adsense-responzivni ]

Výkonnější fotoaparát

Zajímavou novinkou je i nový fotoaparát, který má nyní 12 MP rozlišení. To sice není na dnešní mobilní telefon moc, ale i tak je to velmi slušný parametr, který milovníkům focení umožní dělat lepší fotografie. Výsledkem bude lepší podání barev, vyšší ostrost a více detailů. Nově také můžete nahrávat video v 4K rozlišení, které opět u konkurence není nic nového. Otázkou je, potřebujeme nyní 4K rozlišení, když drtivá většina uživatelů nemá doma 4K monitor? Přední fotoaparát má rozlišení 5Mpx, což je dnes běžné. Co, však oproti jiným mobilům je jiné, je přisvětlení displejem při nočním focení selfie. Displej na chvilku zvýší jas o 300%(blikne), což umožní udělat mnohem lépe osvětlenou selfie. Mimo to, jakmile něco vyfotíte, tak se zároveň do fotografie nahraje krátké video doprovázející focení (Live Photos), které lze vyvolat zatlačením na fotografii. Díky tomu získáte nejen pěknou fotografii, ale i videozáznam zachycující často nezapomenutelné okamžiky. A abychom nezapomněli, pouze verze 6s Plus má optickou stabilizaci. Chcete-li dělat špičkové fotografie, pak si musíte pořídit větší verzi.

Cena iPhone 6s a 6s Plus

Bohužel ceny jsou poměrně vysoké. Přehled očekávaných cen (ceny jsou zaokrouhlené nahoru):

  • verze 6s s 16GB paměti – 23.000 Kč
  • verze 6s s 64GB paměti – 26.000 Kč
  • verze 6s s 128GB paměti – 29.000 Kč
  • verze 6s Plus s 16GB paměti – 20.000 Kč
  • verze 6s Plus s 64GB paměti – 23.000 Kč
  • verze 6s Plus s 128GB paměti – 26.000 Kč

Nové iPhony půjde v ČR koupit od 16 září.

https://www.youtube.com/watch?v=aBYWGjIzvyw

Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/IPhone_6S

https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A9

https://www.apple.com/

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..