pe s klaskem

Na péči o zuby psa se stále hodně zapomíná, přitom je nesmírně důležitá

pe s klaskem

Péče o psí chrup by měla být každodenní rutinou každého majitele psa. Bohužel tomu tak stále u velké části majitelů není. Věřte či ne, ale dentální hygiena je základem zdraví nejen lidí, ale i psů. Psi se dnes dožívají vyššího věku než dříve, a to hlavně díky zvýšené péči a pokroku ve veterinární medicíně. Vysoké procento ale trpí na zubní kámen a problémy s periodontem, z čehož vzniká mnoho zdravotních potíží, a přitom zbytečně. Pravidelné odstraňování zubního kamene ultrazvukem je sice možné, ale pro psa představuje zbytečnou zátěž, a ve vysokém věku je pak anestezie více riziková, při některých onemocněních nemožná. S bolavými zuby a dásněmi se vašemu miláčkovi dobře žít nebude. Nehledě na to, že se zuby viklají, vypadávají nebo musí být vytrženy. Zubní péče by tedy měla být základem. Jak na ni? Mnoho prostředků najdeme v potřebách pro psy na internetu.

Čištění zubů je nejjednodušší a nejméně nákladnou metodou. Je třeba provádět minimálně 2x týdně, nejlépe ovšem denně. Psi si na to poměrně rychle zvyknou, pokud budeme neoblomní. Je to pro jejich dobro, a jakmile pochopí, že prostě není zbytí, nebudou se čištění bránit. K této proceduře jsou určeny zubní kartáčky pro psy, třeba i takové, které si majitel navlékne na prst a snadno se dostane do všech míst v tlamě. Zubní pasty pro psy mají atraktivní příchutě a navíc obsahují enzymy. Lidské pasty nebo kartáčky nejsou vhodné.

Jsou ale i další způsoby, jak zlepšit stav zubů vašeho psa. Čištění je sice základ, ale je dobré metody kombinovat. Účinný je přípravek s obsahem mořských řas ve formě prášku, který se nasype na krmivo. Jeho pravidelné používání snižuje riziko tvorby zubního kamene. Koupíte jej rovněž v potřebách pro psy, nebo u veterináře. Psi mají rádi různé dentální hračky a pamlsky, které zuby částečně pomáhají zbavit plaku, a navíc pejska zabaví. K méně častým vychytávkám patří gely, ústní vody nebo spreje pro ústní hygienu. Ať už zvolíte jakékoliv doplňkové metody péče o zuby a chrup pejska, určitě to bude jen ku prospěchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..