Pes v boudičce

Jak vybrat a kde výhodně koupit matraci či pelech pro psa?

Pes v boudičce

Psi stejně jako lidé potřebují mít místo, které bude jen jejich a kde si budou moci nerušeně odpočinout. Toto místo musí pro ně být maximálně pohodlné. Výběr pelechu a matrace pro psa nesmíte podcenit. Nebude-li kvalitní, odrazí se to negativně na zdraví i náladě vašeho věrného přítele. Poradíme s výběrem a dáme tip na obchod, kde je možné koupit potřeby pro psy i jiná zvířata za výhodné ceny.

Jak vypadá ideální psí matrace

Je důležité, aby matrace pro psy měly kvalitní náplň. Ideální jsou molitanové vločky. Jsou dostatečně měkké a matrace se díky nim přizpůsobí tvaru těla. Molitan má i tu vlastnost, že izoluje chlad od země. Dalším důležitým prvkem kvalitní matrace je potah. Musí odolat poničení a být málo náchylný k zašpinění. Vhodnou volbou je potah z bavlny či mikroplyše. Dejte si pozor, aby šel potah z matrace sundat. Při zašpinění ho lehce vyperete v pračce. Matrace musí být tak velká, aby se na ní mohl pes pohodlně rozvalovat. Velikost určíte jednoduše – změřte psa od čenichu k ocasu a od pacek k hlavě. Takto získáte minimální rozměry matrace. Platí také, že čím vyšší matrace je, tím bude lépe izolovat chlad od země.

Speciální matrace pro nemocné psy

Na trhu jsou k dostání i zdravotní matrace pro psy. Odlišují se výplní. Tou je studená pěna, která se dokonale přizpůsobí tvaru těla. Zdravotní matrace jsou vhodné i pro starší psy, kteří mají pohybové potíže.

Do pelechu kvalitní polštář

Jestliže váš pes spí v boudě nebo v pelechu, neměl by mu chybět kvalitní polštář. Polštáře pro psy mají stejnou výplň jako matrace, potahová látka ale může být slabší. Dejte si pozor při výběru tvaru – polštář se musí do pelechu či boudy perfektně vejít. Prodávají se polštáře (i matrace) oválné, čtvercové, obdélníkové a rohové.

Kde koupit?

S bohatou nabídkou přichází internetový obchod kockyapsi.cz. Koupíte zde výhodně veškeré chovatelské potřeby pro psy, kočky i pro fretky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..