Recenze bezdrátové nabíječky Nokia DT-900

Nokia_DT-900_4

Bezdrátový přenos elektrické energie není rozhodně nic nového. Bude tomu zhruba již 150 let, co geniální Nikola Tesla započal první úspěšné experimenty. Bohužel, výsledky jeho práce se ke slovu dostávají až v posledních letech, a to především díky pokročilým technologiím, které umožňují vůbec něco takového efektivně provádět. Bezdrátový přenos energie je poměrně neefektivní (intenzita elektromagnetického pole klesá s kvadrátem vzdálenosti) a v případě mobilů ještě komplikovanější, protože mobilem generovaná pole se mohou vzájemně rušit s nabíječkou apod. Navíc ty lepší mobilní telefony mají kovové tělo, které přenos energie komplikuje. Naštěstí se tyto problémy podařilo zvládnout a tak dnes můžete využívat pohodlných bezdrátových nabíječek jako je Nokia DT-900.

[sc:Adsense-responzivni ]

Jaká je nabíječka Nokia DT-900?

Začneme designem. Ten je poměrně povedený a propracovaný až na ten příšerný transformátor, která se strká do zásuvky. Objednal jsem si žlutou verzi a k ní dostal přibalený bílý transformátor. Navíc ještě tak obludných tvarů, že kvůli němu budete muset přeskládat napájecí kabely v prodlužováku či zásuvce. Tohle se Nokii moc nepovedlo. Jinak to ostatní je super. Nabíječka je velmi elegantní. Díky pogumovaným okrajům vám mobil nebude z nabíječky padat. Přívodní kabel je 1,5 metru dlouhý, takže nebudete problém použít i vzdálenější zásuvku. Nabíječka má malinkou stavovou diodu, která vám ukáže, jestli je mobil nabitý. Tolik k designu.

Samotné nabíjení je velmi jednoduché. Prostě položíte mobil na nabíječku, čímž spustíte nabíjení. Není potřeba nikde nic nastavovat, párovat, či instalovat. Jen počítejte s tím, že je nabíjení trošku pomalejší, než klasické, ale ne o moc. Jinak nabíječku používám na Lumii 735, s kterou funguje báječně a to i když je mobil vložený do koženého pouzdra! Zkoušel jsem jí také se Sony Z1, avšak bez úspěchu. Buď Sony, nebo Nokia má v sobě nějaké ověřování přiloženého typu HW, takže na to pozor, je to nabíječka jen pro Nokii, byť technologie nabíjení je nachlup stejná.

Jediný zásadnější nedostatek je vyšší cena nabíječky. Ta se dá naštěstí sehnat za cenu kolem 700 korun, stačí trochu hledat na zbožových vyhledávačích jako Zboží.cz, nebo zastaralé Heuréka.cz.

Závěr: Nabíječka Nokia DT-900 je parádní kousek, který vám doma ostudu dělat nebude. Vyšší verze Lumií jsou koncipované jako celkově bezdrátové mobilní telefony, takže rozhodně ano, kupte si tuto nabíječku, je skvělá.

Nokia_DT-900_1 Nokia_DT-900_3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..