Inteligentní čerpadlo ALPHA2L je naprosto úsporné

teplo

Na fakturách za elektrickou energii se rok od roku objevuje stále vyšší částka, přestože máte spotřebu stejnou? Důvodem je zvyšující se cena energií ze strany dodavatelů. Jelikož tento trend bude nadále pokračovat, je nezbytné hledat žrouty elektřiny. Jedním z nich je zastaralé čerpadlo. Ideálním řešením je investice do nového oběhového čerpadla ALPHA2L od společnosti Grundfos, které ve srovnání se standardními čerpadly spotřebuje o 80 % méně energie.

Co je oběhové čerpadlo?

Oběhová čerpadla se v domácnostech používají především k cirkulaci oběhové kapaliny uvnitř otopného či solárního systému. Dále slouží k pohánění kapaliny v rozvodech pitné a užitkové vody. Uplatnění oběhových čerpadel je široké. Při jejich výběru je významnou vlastností spotřeba energie. Sáhnete-li po čerpadlu s vysokou účinností, můžete docílit až 80% úspory elektřiny v porovnání s neregulovatelnými čerpadly.

Na oběhová čerpadla jsou kladeny vysoké nároky. Ze strany klientů je požadována spolehlivost, tichý chod a bezúdržbový provoz.

Cenově dostupné oběhové čerpadlo

Stěžejním produktem v nabídce společnosti Grundfos je oběhové čerpadlo ALPHA2, které je vymezené pro vytápěcí systémy v rodinných domech. Na trhu představuje nejúspornější variantu ve své třídě. Charakteristickým rysem čerpadla ALPHA2 je patentovaná funkce AUTOADAPT, která zajišťuje automatizaci provozu čerpadla. Nastavení nevyžaduje přítomnost profesionálního instalatéra.

Na modelu čerpadla ALPHA2 je založen nový prototyp ALPHA2L. Jedná se o ekonomickou variantu, která dokonale splňuje podstatné požadavky otopných systémů. Hodí se pro všechny varianty topného systému, ať už je v domácnosti nainstalováno jednotrubkové či dvoutrubkové provedení, s radiátory či s podlahovým topením.

Oběhové čerpadlo ALPHA2L disponuje ovládacím panelem, který vám umožňuje nahlédnout na přehled o aktuálním provozním nastavení. Ovládání je naprosto jednoduché, neboť zařízení je vybaveno jedním tlačítkem pro výběr řídícího režimu. A k připojení do elektrické sítě slouží modernizovaná zástrčka. Na čerpadlo ALPHA2 a ALPHA2L je prodloužená záruka na dobu pěti let.

Proč Grundfos?

Grundfos s.r.o. je dceřinou společností Grundfos Holding A/S. Na československém trhu se tato společnost objevila již v roce 1990, přičemž zde působila až do roku 1995 jako obchodní zastoupení společnosti Grundfos v Rakousku. Jelikož se obchodní činnost rozvíjela, v roce 1995 byla založena společnost Grundfos s.r.o. se sídlem v Olomouci.

V současné době se tato společnost specializuje na prodej a servis čerpací techniky na českém a slovenském trhu. Více informací o firmě a jejich aktivitách můžete zhlédnout na stránkách cz.grundfos.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..