Efektivní ochrana pro počítač – jde to i zcela zdarma!

nahledovy

Nezáleží na tom, jestli používáte počítač na práci či jen doma pro zábavu. Aby vám sloužil perfektně, musíte ho udržovat v dobré kondici. Dobrá zpráva pro všechny uživatele je, že zajištění efektivní ochrany vás nemusí stát ani korunu. Jak na to? Stačí dodržet několik pravidel a vědět, kam v případě potřeby zajít…

Kvalitní antivir je možné stáhnout zdarma

Základem ochrany počítače je přítomnost kvalitního antivirového programu, který ochrání vaše data před viry, trojskými koni a jinými škodlivými programy. Hned několik velmi kvalitních antivirů je možné zcela zdarma a bez jakýchkoliv závazků stáhnout z internetu. Jejich seznam najdete zde. Pamatujte, že antivirový program musí být pravidelně aktualizován. Nové hrozby vznikají téměř každý den, pokud aktualizace chybí, sami svůj počítač vystavujete riziku „nákazy“. V případě, že počítač bude napaden virem, může dojít i k poškození uložených dat. Záchrana poškozených dat bývá pak často velmi složitá a rozhodně je vhodné ji spíše svěřit odborníkům. Neodborný zásah může způsobit trvalou ztrátu dat.

Tip pro vás: Na odbornou záchranu dat v Plzni, Praze, Brně i dalších městech České republiky doporučujeme prověřenou firmu ABAX servisní centrum s.r.o.

01

Kromě antiviru se hodí mít nainstalován i speciální antispywarový a antimalwarový program. I ty je možné stáhnout zdarma. Zdarma stáhnete například velmi výkonný program Ad-Aware Free Internet Security 8.3.

Důležité je zodpovědný přístup uživatele

Počítač ochráníte i vaším zodpovědným chováním. Nenavštěvujte proto nedůvěryhodné internetové stránky, ani nestahujte data z neprověřených zdrojů. Dalším typem ochrany, který je zcela zdarma a stačí k němu jen několik vteřin, je zapnutí brány firewall. Ta slouží jako „vrátný“, který vyhodnocuje informace proudící do vašeho počítače a dovnitř pustí jen ty důvěryhodné.

02

Platíte jen kolik je třeba

I sebelepší ochrana může někdy zklamat. Pokud se do vašeho počítače dostanou nezvaní hosté, jednejte rychle. Nejlepší je počítač vypnout a odnést ho do nejbližšího servisu. Příkladem rychlé, kvalitní a odborné pomoci pro váš počítat může být například servis počítačů Plzeň, pobočka společnosti ABAX servisní centrum s.r.o., která poskytuje servisní služby již 18 let. Díky tomu a rozsáhlé síti poboček patří mezi špičky ve svém oboru. Servis notebooků Plzeň nabízí i službu odvozu počítače od vás z domu či firmy a je možné si objednat i příjezd technika k vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..