Palivové dřevo je ekonomickým i ekologickým řešením vytápění domova

Ohen

Léto uteče jako voda a brzy přijde zase další topná sezóna. Aby vás první chladné noci nepřekvapili, je třeba se na ně připravit včas a zajistit si dostatek paliva. Velmi žádaným druhem paliva je dnes palivové dřevo. Stojí za tím ekonomická stránka i ekologické smýšlení moderní doby.

Výhody topení dřevem

Otázka, proč topit právě dřevem, má hned několik příjemných odpovědí. Dřevo je jedním z nejlevnějších paliv vůbec. Jeho ceny se drží nízko a nekolísají tolik jako u fosilních paliv. Oproti nim jde také o ekologické palivo. Dřevo patří mezi obnovitelné zdroje energie a zároveň nezatěžuje životní prostředí. Spalování dřeva je CO2 neutrální, uvolňuje se při něm pouze to, co stromy za svůj život vstřebaly. Také při samotné těžbě dřeva se spotřebuje daleko méně energií, než při těžbě fosilních paliv.

Snadný způsob vytápění

Palivové dřevo se dá použít jako hlavní zdroj tepla i jako doplněk při vytápění elektřinou či plynem. Moderní kotle na palivové dřevo bývají plně automatické a vybavené regulačními a bezpečnostními zařízeními, takže jejich provoz je snadný, efektivní a bezpečný.

Kvalitní tvrdé dřevo

Palivového dřeva je více druhů. Hlavní rozdíl je mezi tvrdým a měkkým dřevem. Na topení je nejvhodnější tvrdé dřevo, které bývá o něco dražší, ale vzhledem k vyšší výhřevnosti a váze se bezpochyby vyplatí. Měkkého dřeva se spotřebuje až jednou tolik k dosažení stejného efektu.

Čistá práce

Další výhodou palivového dřeva je čistota a nenáročnost jeho skladování. Nejlepší možností je objednat si jej přímo na paletách. Palivové dřevo na paletách nabízí například firma OPTIMTOP s.r.o., v jejíž nabídce najdete jehličnaté odřezky a suché štípané bukové dřevo. Již od jedné palety vám bude navíc zásilka dopravena zdarma a to po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..