Jaký gril vybrat a co vše k němu pořídit?

grill

Grilování je oblíbenou činností spousty lidí. Léto, slunce, parta přátel, dobré pití a vynikající grilované lahůdky jsou synonymem pohodového trávení volného času. Grilování je prakticky nejjednodušším způsobem přípravy jídla, ale chce to mít kvalitní pomůcky a hlavně bezvadný gril.

 

Jaký gril vybrat?

Při výběru grilu je potřeba si rozmyslet, zda chcete plynový, elektrický nebo na dřevěné uhlí. Důležitými kritérii je cena, jakou jste ochotní do grilu investovat, a také jeho umístění. Nejlevnější bývají grily na dřevěné uhlí, za nimi následují elektrické přístroje a nejdražší kategorií jsou plynové grily. U ceny ale vždy berte v potaz otázku kvality a raději si připlaťte. Pokud máte k dispozici pouze balkon nebo terasu u svého bytu, určitě je vhodné zvolit elektrický gril, aby kouř neobtěžoval sousedy. Na zahradu jsou zase lepší přístroje plynové a na uhlí, u kterých si nemusíte dělat starost s přívodem elektrické energie.

Proč zvolit grily Weber?

Velmi oblíbené jsou kvalitní grily Weber, u kterých je poměr cena/výkon v perfektní rovnováze. Jde nejkvalitnější grily na trhu, o čemž svědčí i to, že byly používány v pořadu Šéf na grilu. Jejich cena je přitom dostupná. Gril Weber je k dostání ve všech typech, v různých provedeních a s mnoha vychytávkami, které i ze samotné přípravy jídla udělají zábavu. A navíc na některé produkty získáte záruku až 50 let!

Jaké příslušenství je vhodné?

Kromě samotného grilu si můžete pořídit i celou řadu příslušenství, které vám umožní vytvářet rozmanité pokrmy a celou práci usnadní. Jsou jimi například rošty pro různé typy masa, grilovací desky, držáky na ryby a zeleninu, špízové jehlice, aluminiové misky a tácky či digitální teploměry. Zapálení grilu vám zase usnadní rychlopodpalovač Weber, který jej zapálí správně a bez problémů. Určitě jsou vhodné také různé kleště, vidlice a lopatky na otáčení grilovaných pokrmů.

A co dobrého připravit?

Grilovat můžete různá masa, ryby, sýry, zeleninu i ovoce, záleží jen na vaší chuti. Receptů na skvělé lahůdky najdete jistě spoustu. Ostatně inspiraci načerpáte třeba přímo na webu prodejce grilů Weber www.grilcentrum.cz. V kategorii grilovacích receptů na vás čekají desítky vyzkoušených receptů na vše od steaků až po moučníky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..