Jaké je Scan&Go v Globusu? Vyzkoušeli jsme ho za vás

scan and go snímačGlobus relativně nedávno zavedl ve své prodejně v Praze na Zličíně nový způsob jak se vypořádat s frontami, který se jmenuje Scan&Go. Jedná se o další způsob, hned po automatizovaných pokladnách, který má výrazně urychlit odbavení zákazníků u pokladen.

Co je Scan&Go?

Scan&Go je o tom, že při nakupování si hned skenujete do čtečky čárových kódů koupené zboží. Po nákupu pak u speciálních Scan&Go pokladen bez čekání za koupené zboží ihned zaplatíte.

Jak funguje Scan&Go?

Vše je velmi snadné a celý proces zvládnou i starší lidé, kteří nejsou fanoušky technických hraček. Opravdu, viděli jsme v obchodě i babičky ve věku kolem 80 let, které snímač kódů používali a vypadalo to, že to dokonce zvládají bez větších problémů. No a jak to funguje? Po vstupu do prodejny přijdete k místu, kde se vydávají snímače kódů. Ten je vám vydán po naskenování čárového kódu z vaší zákaznické karty, na samostatném skeneru ve středu výdejního místa. První co vás po vyjmutí skeneru zaujme je to, že vás pozdraví vašim jménem, což je celkem příjemné a mimo to je to potvrzení toho, že je vše v pořádku. Dále již chodíte po prodejně a vybrané zboží si skenujete pomocí žlutého prostředního tlačítka na skeneru. Každé naskenované zboží vidíte na dotykovém displeji, který vám ukazuje co vše máte naskenované, v jakém množství a kolik vás to bude stát peněz. Zákazníci tak díky skeneru dostávají do rukou šikovného pomocníka, s kterým budou mít dokonalý přehled o svém nákupu. Nevím jak je to u vás, ale my jsme postupem času ztratili přehled o tom, kolik za nákup zaplatíme. Prostě si nakoupíme tak nějak od oka s ohledem na množství peněz na účtu a pak jdeme k pokladně bez vědomí konkrétní finální částky. Možná to máte jinak, ale u nás to takto je, takže nám snímač umožňuje mnohem lépe monitorovat naší útratu a tomu přizpůsobovat nákup. Pokud kupujete zboží, které na sobě nemá čárový kód, nic se neděje. Každé takové zboží má u cenovky čárový kód, který nasnímáte, takže nemusíte nikde nic zadávat ručně. Ono to popravdě ani nejde, protože snímač nemá numerickou klávesnici. To může být docela problém třeba u stříbrných plechovek s nápoji, ze kterých skenerem nic nenačtete. V tom případě je zde u pokladen Scan&Go obsluha, která problém vyřeší ručně. Chcete-li něco smazat, kliknete na displeji na tlačítko mínus, načež vás snímač vyzve k naskenování zboží, které chcete ze seznamu vyřadit. Nakonec po nákupu přijdete ke speciálním pokladnám, kde načtete konečný čárový kód, který nákup ukončí. Snímač se vás pak zeptá, jestli není potřeba přivolat obsluhu, která vyřeší vaše problémy. Pokud je vše v pořádku, odevzdáte do stojanu snímač a vyrazíte k pokladně. Zde se identifikujete pomocí zákaznické karty a zaplatíte platební kartou nebo hotově. To je vše. Je to opravdu velmi snadné. Jediné co nám vadilo, byla chyba v softwaru snímače, která způsobuje to, že po naskenování se vás snímač ptá na množství stejného zboží jen někdy. Takže při koupi jednoho mléka se vás snímač zeptá na počet, a pak když to opravdu potřebujete u drobného zboží, musíte každý extra nasnímat. To jediné bychom Globusu vytkli, jinak je vše naprosto skvělé, přehledné a rychlé. A přestože tento způsob nákupu je hlavně o důvěře, tak počítejte s tím, že vás náhodně může zastavit kontrola a zkontrolovat obsah košíku se seznamem ve snímači.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..