Jak vybrat vhodnou jídelní židli?

Donate - židle z masivu

Jídelní stůl a židle patří mezi významné součásti vybavení domácnosti. Nejen, že tu rodina několikrát za den usedá k jídlu, ale také se zde často tráví čas při práci, psaní úkolů, hraní společenských her nebo povídání s přáteli u kávy. Proto je dobré se nad výběrem tohoto nábytku skutečně zamyslet. Podívejme se na to, co je dobré vzít v potaz při nákupu jídelních židlí.

Kvalita, kvalita a zase kvalita

Při nákupu jídelní židle počítáme s tím, že nám vydrží sloužit dlouhé roky. To ale jedině v případě, že zvolíme kvalitní materiál. Ideální je masiv, který je velmi odolný a zároveň židle z masivu skvěle vypadají. Kvalita je důležitá i ve zpracování židlí, jen špičkové produkty splňují nároky na dlouhou životnost i zdravé a pohodlné sezení.

Správné rozměry

S pohodlím při sezení velmi souvisí rozměry jídelní židle. Výška sedáku židle by měla být ideálně kolem 45 cm, aby měla kolena při sezení správný úhel a chodidla ležela celou plochou na zemi. Stejný rozměr je vhodný i u šířky sedáku. Co se týče výšky opěradla, platí pravidlo, že čím je vyšší, tím lépe podpoří stabilitu zad a zdravé sezení. Ovšem toto je i otázka prostorových možností a designu. Do malého prostoru se hodí spíše židle s nižším opěradlem, které působí vzdušněji. V prostorné jídelně si naopak můžete dovolit pohodlná velká opěradla a široké židle. Moderní variantou jsou židle bez opěrky, které ale nejsou příliš vhodné k delšímu sezení.

Design i praktičnost

Na trhu je velké množství různých typů jídelních židlí, ať už z hlediska materiálů nebo provedení. Můžete si vybrat dřevěnou klasiku, designové židle, luxusní židle, s polstrováním i bez něj. Každý typ má své klady i zápory a záleží na tom, jaký styl je vám blízký. A také na tom, jak snadnou údržbu očekáváte. Čalouněné židle umožňují vybírat z nepřeberné varianty barev a vzorů, jejich údržba je ale o něco složitější. Židle potažené kůží vypadají luxusně, jsou méně náročné na údržbu, ale zase bývají dražší. Pouze jednoduchou péči vyžadují židle z masivu bez polstrování.

Výběr vhodné židle zajistí pohodlné sezení celé rodině, proto jej nepodceňujte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..