Žaluzie do plastových oken

Žaluzie a slunce

Žaluzie jsou poměrně vítaným pomocníkem proti sluníčku, které jen tak něco nenahradí. V době, kdy se stará okna začala nahrazovat plastovými okny, se lidé začali pídit po žaluziích do plastových oken. Pojďme se na ně podívat.

[sc:adsense-pod-clankem ]

Plastová okna vs žaluzie

Hned z kraje je potřeba říci, že žaluzie do plastových oken se žádné nevyrábí a těžko kdy se budou nějaké vyrábět. Totiž, klasická plastová okna jsou nerozebiratelná a tak pokud by je do oken nedal výrobce při výrobě, tak je do nich nikdo později nedostane. Pokud tedy nemáte rozebíratelné okenní tabule, tak máte smůlu. Nicméně nebojte existují další zajímavá řešení.

Typy žaluzií pro plastová okna

Kromě klasických horizontálních (perlička: dělají se i látkové horizontální žaluzie) a modernějších látkových vertikálních žaluzií, můžete dále používat:

  • Dřevěné žaluzie – horizontální – fungují zejména jako designový doplněk
  • Látkové rolety – pokud hledáte opravdu dobrou ochranu před světlem – ideální do místnosti s projektory. Mimochodem, existují látkové rolety s dekorací – to jest třeba s obrázky pro děti apod.
  • Předokenní rolety – ochrání vás jak před světlem a teplem (rolety se ohřívají venku, kde se i ochlazují), ale také i před velkou nepřízní počasí, tak i částečně před lupiči.
  • Rolety a žaluzie do střešního okna – jsou stejné jako klasické rolety či žaluzie s tím rozdílem, že mají vodící lištu, takže se pohybují pouze v definovaném prostoru a jsou tak použitelné pro šikmá střešní okna.
  • Venkovní žaluziepředokenní žaluzie -horizontální žaluzie ve venkovním provedení. Ideální pokud nechcete mít od slunce přetopenou místnost. Žaluzie se chladí venku.

[sc:adsense-pod-clankem ]

Tip na závěr

Pokud chcete mít interiérové provedení žaluzií, nebo rolet a přitom nechcete mít od nich vytápěnou místnost, můžete na okna dát tzv. termální fólie (tepelně izolační fólie), které do místnosti nepustí tepelné (infra) záření ze slunce. Tyto fólie hodně ocení majitelé pasivních domů, protože s nimi výrazně zjednoduší ochlazování místností.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..