Rychlovarné konvice – kde koupit a jaké vybrat?

Porcelánová elektrická konvice

Víte, kde se dají koupit ty nejlepší rychlovarné konvice, které mají rozličné tvary, barvy a velikosti? Nebo vás zajímá vás, jak správně konvici vybrat? Pak čtěte dále.

Vybírejte pečlivě

Rychlovarná konvice je na jednu stranu geniálně jednoduchá pomocnice, na druhou stranu pak oběť svého úspěchu. Rychle se rozšířila, cena klesla na úplné dno a s ní často i kvalita. Dnes se tedy nemůžete divit tomu, že i konvice za cenu kolem 700 korun má po prvním uvaření zničené dno. Plastové rychlovarné konvice ještě k tomu navíc můžou zapáchat a měnit chuť vody. Pokud vám záleží na kvalitě konvice, tak více než kdy jindy, je potřeba pečlivě vybírat a spoléhat se jen na osvědčené značky.

[sc:adsense-pod-clankem ]

Druhy rychlovarných konvic

Existují jak plastové, skleněné, kovové, tak i keramické rychlovarné konvice. Jakou si vyberete záleží jen na vašich preferencích, požadavcích a finančních možnostech. To z čeho je konvice udělaná se nutně nemusí odrážet v její kvalitě. I plastové konvice, jsou-li od ověřených výrobců, jsou velmi kvalitní, zdravotně nezávadné a vydrží vám velmi dlouho. Každopádně, pokud se více zajímáte o své zdraví, tak pravděpodobně upřednostníte spíše konvice ze skla, keramiky nebo kovu.

Jak vybrat rychlovarnou konvici?

U rychlovarné konvice nejvíc záleží na tom, abyste pořádně viděli množství vody v konvici. Rozhodně požadujte, aby konvice měla tepelnou pojistku. Máte-li doma tvrdou vodu, vyhledávejte konvice s filtrem pevných částic (odvápňovací filtr), který zadrží vzniklý vodní kámen při nalévání vody. Dnes je poměrně moderní při vaření konvice všelijak podsvěcovat, což je celkem užitečná vlastnost, která nejen konvici udělá zajímavější, ale i praktičtější. Jste-li nedočkavý, sledujte i příkon konvice, který by měl být přes 2.000 W. V neposlední řadě je dobré sledovat délku přívodní šňůry, která vás může svou krátkostí nemile překvapit.

[sc:adsense-pod-clankem ]

Kde koupit parádní rychlovarné konvice?

Krásné rychlovarné konvice se dají koupit v e-shopu eProton, kde mají opravdu širokou škálu (kolem 250 kusů) rychlovarných konvic všech velikostí (do 1,5l a nad 1,5l), barev, tvarů a druhů. Navíc všechny jsou od známých a ověřených značek, u kterých se rozhodně nespálíte – Hyundai, ETA, BROWN, BOSH, DeLonghi, Philips, Tefal, Catler aj. eProton má navíc tu výhodu, že má poměrně dost výdejních míst v Praze, Brně, Zlíně, Ostravě, Týništi nad Orlicí a Plané nad Lužnicí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..