Pronájem e-shopu se vyplatí

Platební karta

Přestože již za sebou máme e-shopový boom, tak to rozhodně neznamená, že nemá smysl další e-shopy zakládat. Faktem sice je, že e-shopů je poměrně dost, ale stejně tak je fakt, že stále ještě rostou internetové prodeje a ještě dále porostou. Je tu totiž pořád ještě docela slušný potenciál k růstu. Mimo to, e-shopy budou zajímat i klasické kamenné obchody, kterým se velmi osvědčilo provozování vlastního e-shopu, jakožto doplňkového prodejního kanálu, který rozhodně není moudré ignorovat.

Vlastní či pronajatý e-shop?

Provozovat e-shop po technické stránce není úplně snadné. Potřebujete k tomu poměrně dost technických znalostí a to i v případě, že provozujete hotové řešení postavené třeba na Prestashopu. Pokud nemáte k ruce ajťáka, který vám bude k dispozici 24 hodin denně, alespoň na telefonu, tak vám rozhodně nedoporučujeme stavět si e-shop vlastními silami. Považte sami. Doba pokročila a zákazníci dnes vyžadují docela dost pokročilé funkce e-shopu jako je platba kartou, u dražšího zboží prodej na splátky, napojení na Heuréku / Uloženku a další funkce. Navíc z pohledu vyhledávačů e-shop musí rychle běhat, být SEO optimalizován, musí mít tzv. hezká url a mnoho dalšího. V neposlední řadě z vašeho pohledu, jakožto provozovatelů, je potřeba, aby e-shop byl napojen na váš účetní a skladový systém, aby v něm šly například dělat ankety, aby vše bylo snadno spravovatelné, aby vám zákazníci nevolali a neříkali, že vám něco nefunguje, aby vám někdo nenaboural e-shop apod. Prostě bez stále dostupného ajťáka nemá smysl stavět si vlastní řešení. Lepší je si e-shop pronajmout, třeba na stránkách Atomer.cz.

Odbočka k Prestashopu a jemu podobných hotových řešení. Úplně největší problém těchto e-shopů je ve dvou věcech. Jednak se neubráníte tomu, abyste si museli nějaké komponenty dokupovat, tomu se prostě nevyhnete. Je to dáno tím, že tvůrci pluginů také musí z něčeho žít,  takže zapomeňte na e-shop zcela zdarma. A zadruhé bude váš e-shop neustále každý den vystavěn útokům automatizovaných robotů, kteří neúnavně budou hledat známé chyby v zabezpečení. Vy tak budete nuceni neustále záplatovat svůj e-shop, což ne vždy bude otázka jednoho kliknutí. Prostě Prestashop a jemu podobná hotová řešení jsou moc velkým lákadlem pro hackery.

Vlastní e-shop do jedné minuty

Výhodou pronájmu e-shopu u Atomer.cz je v tom, že svůj e-shop můžete mít k dispozici do jedné minuty a to bez jakýchkoliv technických znalostí. Jednoduše se zdarma zaregistrujete, vše si vyzkoušíte a případně poupravíte konfiguraci e-shopu dle vašich požadavků a finančních možností. Když už jsme nakousli platby za pronájem e-shopu, tak věřte tomu, že ani v nejvyšší konfiguraci není cena e-shopu nikterak vysoká. Dobré na Atomeru je i to, že počítá s tím, že každý správný e-shop má i svůj blog, na kterém budete uveřejňovat různé novinky, zajímavosti a tipy na zajímavé zboží. Zajisté také velmi oceníte možnost napojení e-shopu na systémy jako je Pohoda, Money S3 a Money S4, či účetní program Oberon. Stejně tak platby kartou nejsou žádným problémem. O napojení na Heuréku, Zboží, či Hyperzboží se není třeba dlouze zmiňovat, je to prostě samozřejmost. Pokud tedy nechcete ztrácet čas technickými a bezpečnostními otázkami, je pro vás nejlepším řešení pronájem e-shopu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..