Kultivátory již od 2 tisíc korun

benzínový kultivátor

Elektrické či benzínové kultivátory jsou velmi neocenitelní pomocníci na zahradě, kteří šetří svaly a záda zahrádkářů. V krátkosti jen pro připomenutí. Kultivátory slouží ke kypření půdy a to jak na jaře, tak i na podzim. Na jaře kultivátor použijeme k přípravě záhonů a na podzim k zapracování hnojiva do půdy. Kultivátory se vyrábí ve dvou základních provedeních. A to v benzínovém a elektrickém provedení.

Elektrický nebo benzínový kultivátor?

Hlavní rozdíly mezi nimi spočívají v tom, že elektrický kultivátor, na rozdíl od benzínového, je výrazně tišší, má menší výkon a je o dost lehčí (existují i lehoučké benzínové kultivátory, ale ty nemají takový výkon). Použijeme ho tedy všude tam, kde by případný hluk mohl někomu vadit a kde není potřeba obdělávat velké plochy. Benzínový kultivátor je více univerzální, protože nevyžaduje na zahradě přítomnost elektřiny a díky většímu výkonu s ním zvládnete obdělávat i větší políčka či záhony. A abychom nezapomněli, tak ještě jeden rozdíl tu je, a to v ceně. Elektrický kultivátor seženete za cenu začínající na 2 tisících korunách, zatímco benzínový, především díky složitější konstrukci, se začíná prodávat za cenu kolem 6 tisíc korun. Nakonec je také dobré dodat, že se prodává ještě jeden druh a to akumulátorový kultivátor. Ten je zajímavým kompromisem mezi elektrickým a benzínovým, protože je více mobilní a lze používat i na zahradách bez přítomnosti elektrického napájení.

Nejprodávanější rotavátory

Zajímá vás, jaké kultivátory patří mezi nejprodávanější?

  • Elektrický kultivátor Riwall RET 830 – především díky své nízké ceně a velmi slušnému výkonu
  • Elektrický kultivátor Greenworks GWTR 9526 E – jedná se o robustní kultivátor, se kterým uděláte hodně práce a pořád za dobrou cenu
  • Benzínový kultivátor Riwall RPT 4040 – výkonný a přitom za přijatelnou cenu, není tedy divu, že je velmi oblíbený

Všechny druhy nabízené kultivátory najdete zde (nabídka se samozřejmě v průběhu času obměňuje).

Jaký je rozdíl mezi kultivátorem a rotavátorem?

Dost lidí neví, jaký je rozdíl mezi kultivátorem a rotavátorem. Sice fungují na dost podobném principu, ale malý rozdíl tu je. Kultivátor slouží ke zkypření či provzdušnění půdy. Rotavátor také defakto kypří půdu, avšak s tím rozdílem, že vše co mu stojí v cestě rozemele na malé kousky a vy tak hned můžete začít sázet. Avšak u zahrádkářských rotavátorů pozor na to, že mají z bezpečnostních důvodů relativně malé otáčky, tudíž plevel nerozsekají na kousky, jako je tomu u velkých rotavátorů, ale spíše jej vytahají a vy si ho musíte ručně posbírat.

[sc:adsense-pod-clankem]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..