Kvalitní hrnce a pánve, bez kterých se v kuchyni neobejdete

infoChcete se stát v kuchyni skutečným mistrem a ohromit svým uměním rodinu i přátele? Pak jistě budete potřebovat kvalitní a praktické vybavení, které vám vše usnadní. Mezi základní výbavu k přípravě pokrmů patří hrnce a pánve, bez nich jen těžko připravíte běžné pokrmy i vybrané lahůdky.

Hrnce jako základ kuchyňského vybavení

Hrnce z kvalitního materiálu v různých velikostech v kuchyni rozhodně nesmí chybět. Jejich konkrétní druh je nutné volit podle typu sporáku. Na plynový spotřebič se hodí téměř všechny hrnce a kastroly. Záleží tedy na každém, zda dá přednost keramickým, nerezovým, titanovým, teflonovým či třeba měděným hrncům. U elektrického sporáku je již výběr o něco omezenější, protože je nutné, aby hrnce měly silnější dno. Na indukční varné desky se pak hodí jen nádobí z magnetických kovů. Skvělými pomocníky, které oceníte nejen při přípravě masa, jsou tlakové hrnce. Vaření v tlakovém hrnci je rychlé a také zdravé, protože si v něm suroviny zachovají nutriční hodnoty a také vynikající chuť.

Pánve pro každou příležitost

I pánve by v dobře vybavené kuchyni neměly chybět ve větším množství. Na každý typ přípravy pokrmu se totiž hodí něco jiného. K přípravě masových a zeleninových směsí je neocenitelným prostředkem pánev Wok. Využijete ji ale i ke smažení či pečení. Díky svému typickému hlubokému tvaru s rozšiřujícími se boky se v ní velmi dobře pracuje. Určitě vám nesmí chybět ani grilovací pánev. Jen na ní připravíte i na sporáku prvotřídní steaky z hovězího či vepřového masa. Ideálním materiálem je v tomto případě litina. Ostatně litinová pánev má vůbec mnoho výhod. Díky vynikající tepelné vodivosti tohoto materiálu se prohřeje celá a dochází tak k lepšímu tepelnému zpracování surovin a to bez připálení. Je také velmi odolná proti mechanickému poškození, nenáročná na údržbu a navíc ji můžete použít na všechny typy sporáků.

Podívejte se na nabídku e-shopu www.vsenavareni.cz, kde koupíte veškeré druhy a velikosti těchto nezbytných kuchyňských potřeb. Samozřejmostí je tu vysoká kvalita zboží a profesionální přístup. Navíc se můžete inspirovat zajímavými recepty, jak připravit oblíbená jídla, na největším gastronomickém webu www.milujivareni.cz, který tento obchod také provozuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..