Snímače pro palubní přístroje vozidel

infoPalubní přístroje by bez snímačů nejrůznějších fyzikálních hodnot byly naprosto k ničemu. Pojďme se na pár takových snímačů, které prodává a pro které zároveň poskytuje servis, česká firma Mechanika Teplice, výrobní družstvo, podívat. Ta nabízí snímače značky VDO (VDO je obchodní značka koncernu Continental), které patří mezi špičku ve svém oboru.

Snímače tlaku

Se snímači tlaku se lze, stejně jako s ostatními dále popisovanými produkty, setkat nejen v průmyslu, který je na nich životně závislý, ale také i v našich soukromých životech. Například v autech se měří tlak oleje, nebo se nově musí v nových autech (od 11/2014) také měřit tlak vzduchu v pneumatikách, což má zajistit vyšší bezpečnost na silnicích.

Snímače tlaku VDO se dají koupit v několika variantách. Ty zohledňují různé velikosti závitů tak i požadavek na přítomnost či nepřítomnost varovného kontaktu. Snímače se dělají pro tlaky od 2 do 25 barů s napájecím napětím 6 až 24 V.

Snímače otáček a rychlosti

Se snímači otáček se mimo klasický průmysl setkáváme pravděpodobně nejčastěji v automobilovém průmyslu, který musí měřit otáčky poměrně dost přesně. Mezi nejčastější typy patří indukční snímače otáček s Halovým senzorem a generátory impulsů, které zajišťují přesně měření. Snímače VDO pracují pod napětím 6 – 24 V.

Snímače hladiny

Snímače hladiny se vyrábí v provedení plovákovém, nebo tubusovém (s nebo bez sacího koše). Plovákové snímače jsou velmi jednoduché konstrukce a zpravidla poskytují jednostavovou informaci – je/není přítomna tekutina. Díky tomu se snadno přizpůsobují téměř jakékoliv nádrži. Zatímco tubusové provedení (velikost od 5 do 130 cm) poskytuje díky složitější konstrukci kontinuální informace o stavu hladiny v nádrži.

Snímače teploty

Měřit teplotu je vysoce důležité, protože nežádoucí teplota, mimo teplotní pracovní rozsah přístrojů, je poškozuje často i nenávratně. Proto je potřeba teplotu měřit pomocí nejkvalitnějších a nejvhodnějších snímačů teploty – snímač teploty oleje, teploty vody nebo třeba pyrometr pro vysoké teploty.

Nejen uvedené snímače, ale i další typy jako jsou třeba tachografy a nejrůznější palubní přístroje najdete na stránkách www.mechanikadc.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..