Možnosti využití jedinečného kamenného koberce TopStone v exteriéru

Řešíte otázku, jaký povrch bude nejlepší volbou pro okolí vašeho bazénu, terasu, venkovní schody nebo třeba příjezdovou cestu? Bude vhodnější samotný beton nebo třeba zámková dlažba? Je tu i jiné řešení – kamínkové povrchy TopStone. Jejich originální a velmi pěkný přírodní vzhled se bude v okolí vašeho domu zcela jistě vyjímat.

Ukázka kamenného podlahy

Kde se dá kamínkový povrch TopStones využít?

Možností, kde se dá kamínkový koberec v exteriéru využít, je celá řada. Velmi pěkně vypadá právě v okolí bazénů. Povrch je velmi příjemný i pro chůzi bosýma nohama a nemusíte se ani bát uklouznutí. Často se používá na pokrytí podlahy terasy, balkónu a schodišť. Velmi pěkně pak vypadají chodníky z kamínkového koberce vinoucí se mezi zelenou plochou trávníku. Povrch TopStone vydrží i velkou zátěž, nemusíte mít tedy obavy využít ho i jako stylový povrch pro příjezdovou cestu nebo garážové stání.

Jaké jsou výhody tohoto typu povrchů?

Těch je opravdu hodně. Kamínkový koberec je mrazuvzdorný a vysoce odolný, včetně odolnosti vůči solím a chemikáliím. Dobře propouští vodu a neklouže. Vytvoří celistvý povrch bez spár a bez kapilárního vzlínání. Je také snadno tvarovatelný a dá se kombinovat i s jinými povrchy. Jeho instalace je rychlá a snadná a povrch má dlouhou životnost s velmi snadnou údržbou. Vše je samozřejmě ekologicky nezávadné. Je ale třeba vybrat opravdu originální kamenný koberec TopStone, protože jen u něj máte jistotu, že neobsahuje toxický nonylfenol. Tato látka se často využívá v průmyslu, avšak je zdraví škodlivá. Na trhu se objevují náhražky kamínkových povrchů podobné originálu, ale raději si připlaťte za ten skutečně pravý.

Jaké kamínkové koberce jsou na výběr?

V exteriéru se používají dva typy povrchů. Můžete si vybrat kamenný koberec s říčními kamínky, který tvoří kvalitní, několikrát prané říční kamínky o velikosti 2 – 8 mm. Druhou možností jsou mramorové kamínky. Tento koberec je tvořen kvalitním drceným mramorem, který je několikrát omílaný a praný. Velikost kamínků činí 2 – 7 mm. Toto plnivo je vždy spojeno unikátní pojivovou hmotou EpoStone, kterou tvoří směs pryskyřice a tvrdidla. Kamínkový koberec se pokládá na zpevněný povrch, například beton. Pokládku menších ploch zhruba do 20 m2 může zvládnout každý sám, u větších ploch je dobré nechat vše na profesionálech. Po jednom dni je již možné po povrchu chodit, po týdnu jej pak plně zatížit.

Kamenný koberec TopStone vytvoří jedinečný ráz vaší zahrady a okolí domu. Určitě se zamyslete nad tím, zda pro vás nebude právě toto tím pravým.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..