Jak si vybrat kvalitní ventilátor?

infoVentilátory jsou nezbytnou součástí mnoha prostor, kde zajišťují odvětrávání a cirkulaci vzduchu. Zabraňují tím zvýšené vlhkosti, zápachům, kumulaci horka a podobně, to už záleží na konkrétním typu a umístění ventilátoru.

Jak vybrat ventilátor?

Předně záleží na tom, kde bude ventilátor provozovaný. To znamená, že musíte přemýšlet o teplotách, typu ložisek (kluzná/kuličková), prašnosti, horizontálním či vertikálním uložení ventilátoru, přítomnosti stříkající vody nebo cizích předmětů, přítomnosti UV záření, které má negativní účinky na plasty, případně také o jeho tolerované hlučnosti. Dále je také potřeba definovat, jaký objem vzduchu za hodinu musí ventilátor vysát. Toto jsou základní parametry, které je potřeba důkladně promyslet. Protože kompletní návod na to, jak vybrat ventilátor, dalece přesahuje rámec toho článku, spokojme se s tím, že bohatě stačí když výběr ventilátoru omezíme dle typu použití tj. ventilátor do koupelny, do digestoře, na záchod, do počítače apod. a dále budeme spoléhat na to, že výrobce ventilátor vhodně nadimenzoval. Z praxe pak jde říci, že moderní ventilátory mají vysokou spolehlivost bez ohledu na to, jestli mají ložiska kuličková nebo kluzná, jaký mají tvar lopatek apod. Snad jen ještě hluk, který se měří v decibelech, objem vysátého vzduchu udávaný v metrech krychlových a samozřejmě také velikost a tvar ventilátoru je dobré brát v úvahu a to ostatní ponechat stranou.

Kvalitní a spolehlivý prodejce

A teď k tomu nejdůležitějšímu – kde pořídit kvalitní ventilátor, který bude opravdu dobře sloužit? Nejlepší je obrátit se na specialistu, který se na takové zboží soustředí a dokáže tak nabídkou široký výběr a také špičkovou profesionální podporu. Jednou z takových firem je společnost CVB, jejíž nabídku najdete na webu www.ventilatory-shop.cz. O spolehlivosti firmy svědčí několik ocenění, například titul Ověřeno zákazníky od portálu Heuréka.cz, asociace APEK, Česká kvalita nebo certifikace obchodních podmínek DTestem. Obchod nabízí pro své zákazníky mnoho výhod. Kromě zmiňované široké nabídky zboží, z nichž je mnoho přímo skladem, jde například o garanci nejnižší ceny, prodlouženou 30-ti denní lhůtu na vrácení zboží, možnost odběru zboží na více jak 290 odběrných místech v ČR na pobočkách Zásilkovny.cz, dárek ke každé objednávce a dopravu zdarma již při nákupu na 1000 Kč. Využijte i vy této výhodné nabídky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..