Jak vybrat správnou školní tašku pro své dítě?

infoVybírat školní batoh nebo školní aktovku pro své dítě je v nepřeberné nabídce na trhu poněkud složité. Každé dítě je jiné a vždy musíte vybírat podle jeho věku a velikosti. Je důležité si dopředu ujasnit, co by taková správná taška pro školáka měla splňovat a co od ní očekáváte vy.

Důležité parametry pro zdravý vývoj dítěte

Školní aktovka či batoh představuje pro záda dítěte poměrně velkou zátěž, a proto musí mít konstrukci, která napomůže ke správnému vývoji páteře. Vyznačuje se především pevnými, anatomicky tvarovanými zády tašky. Ty pomohou ideálně rozložit váhu břemene a nepovedou k tomu, že se dítě bude nepřirozeně krčit a naklánět ve snaze si ulevit. Ze stejného důvodu jsou důležité i široké polstrované popruhy, které by měly mít minimální šířku čtyři centimetry. Kvůli pohodlnému přenášení v ruce je důležité i široké a pevné ucho. A dalším velmi podstatným kritériem je váha školního batohu nebo aktovky. Samozřejmě platí, že čím je taška lehčí, tím lépe. Maximální hmotnost vhodné tašky doporučují stanovené normy a to na 1200 gramů u 1. stupně školní docházky a 1400 gramů u 2. stupně.

Bezpečnost nade vše

U bezpečnosti školních batohů a aktovek jde o více hledisek. Za prvé jsou to materiály, ze kterých je taška vyrobena. Rozhodně se nedoporučuje kupovat levné batohy na tržnicích, o jejichž zdravotní nezávadnosti lze minimálně pochybovat. Raději si o trochu připlaťte za kvalitní batoh, který je vyroben z vhodných materiálů a splňuje bezpečnostní požadavky. Druhým hlediskem je zvýšení bezpečnosti vašeho dítěte při pohybu po ulici. K tomu slouží vhodně rozmístěné a dobře viditelné bezpečnostní prvky jako reflexní barvy, odrazky a další doplňky. Ty zajistí, že dítě s batohem na zádech bude dobře vidět i za zhoršených světelných podmínek.

Praktická stránka věci

Školní batoh a aktovka musí být také praktické. Rozhodně je třeba, aby měly alespoň dvě oddělené kapsy na školní pomůcky a svačinu. Pro tu mají některé batohy třeba i zvláštní termoizolační kapsičku. Velmi užitečná je také kapsa na láhev s pitím, která zabrání rozlití obsahu láhve mezi učebnice. Podobné maličkosti podstatně zlepší funkčnost tašky.

Vhodné školní aktovky, batohy a všechen další sortiment školních potřeb pro prvňáčka, školáka i studenta koupíte v e-shopu www.skola-vola.cz. Najdete tu široký výběr za velmi příznivé ceny, které můžete využít při objednávce z každého koutu České republiky. A jste-li z Ostravy, můžete navštívit přímo i kamennou prodejnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..