Posilujte pravidelně svou imunitu a odolejte náporu všemožných bacilů

infoPodzim a zima jsou vzhledem k nemocem nejrizikovějšími obdobími, ale ani s pomalu se blížícím jarem nemáme vyhráno. Viry a bakterie jsou všude kolem nás a jen těžko se jim dá zcela vyhnout. Okolí prostě nezměníme a tak musíme začít u sebe. Jako jediná účinná prevence přitom funguje posilování vlastní imunity. Jak s ním začít a na co nezapomínat?

Zdravá strava a doplňky pro posílení imunity

Většina lidí si pod pojmem posilování obranyschopnosti organizmu představí hromady ovoce a zeleniny, které by měl člověk sníst. Jistě, strava hraje důležitou roli, avšak není jedinou metodou, za kterou nám naše imunita poděkuje. Zdravou stravu můžete určitě doplnit navíc vhodnými doplňky stravy na posílení imunity, jako je například přípravek Imunitin Orling. Další vhodným způsobem je pak otužování.

Tělu prospěšné otužování

Otužování není nic nového, tuto metodu k posílení těla i ducha používali celé generace našich předků. Během otužování je posilován imunitní systém. Ten pak snadněji odolává výkyvům počasí a náporu s tím souvisejících nemocí, jako je nachlazení, chřipka nebo angína. Nejjednodušším způsobem otužování je pravidelné sprchování studenou vodou. Začít však musíte pozvolna, aby si tělo na změnu zvyklo. Nejdříve si pusťte vodu o takové teplotě, která je vám ještě příjemná, a poté teprve pomalu její teplotu snižujte, klidně se ke studené dopracujte až během několika dnů. Sprchujte se vždy od nohou k hlavě a nejlépe aspoň dvě minuty. Přistoupit můžete také k venkovnímu koupání. Nejlepší je začít na počátku léta, kdy ještě není voda tolik prohřátá. Sprchování studenou vodou nebo plavání ale není jediným způsobem otužování. Stejně vhodná je například pravidelná rozcvička u otevřeného okna nebo svižná venkovní procházka v lehčím oblečení.

Pohyb je důležitý

Ostatně zdravý pohyb je také součástí posilování imunity. Důležité je při něm zohlednit svůj zdravotní stav. Pro seniory a lidi s kloubními problémy nejsou vhodná cvičení, při kterých jsou klouby příliš zatěžovány a namáhány otřesy. Patří sem například běh nebo tenis. Nevhodné je také jednostranné zatěžování těla. Naopak velmi vhodné je doplňování kloubní výživy, například pomocí produktů Geladrink. Pokud jste dosud nijak nesportovali, ideální je samozřejmě začít pozvolna, třeba pravidelným chozením. Chůze je skvělým přirozeným pohybem, který přispívá k celkové fyzické kondici. Neváhejte ale investovat do kvalitní obuvi a dopřejte si poté také dostatek odpočinku.

České výrobky

Všechny uvedené výrobky vyrobila česká firma Orling s.ro., sídlící v Ústí nad Labem, která na našem trhu působí již více než 20 let. Značka Orling je zárukou vysoké kvality a časem prověřených produktů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..