Trendy moderních obývacích stěn jsou především vzdušnost a flexibilita

infoCo se vám vybaví za obrázek, když si představíte obývací pokoj u svých prarodičů a možná ještě i rodičů? Já vidím velkou obývací stěnu, která zabírá celou šířku jedné zdi a končí až pod stropem. Působí těžkopádně a před její mohutností si člověk připadá stísněně. Přestěhovat takovou obývací stěnu bylo velkým problémem a rozhodně se nedal měnit její vzhled, maximálně změnou vystaveného kávového servisu v ní. Dnes je jiná doba a moderní je pravý opak, tedy maximální vzdušnost a flexibilita nábytku.

Elegantní styl a neomezené možnosti

Moderní obývací stěny se již nesnaží nabídnout co nejvíce úložného prostoru za každou cenu, od toho jsou ložnicové či předsíňové skříně. Obývací pokoj je středobodem domova, kde se má každý člen domácnosti i návštěvy cítit útulně a k tomu pomáhá právě vzdušnost moderních sestav. Ideální volbou do dnešní domácnosti jsou flexibilní systémy sestávající z jednotlivých skříněk, polic a televizního stolku. Ty se dají skvěle kombinovat a můžete díky nim svůj interiér kdykoliv podle chuti proměnit. O úložné prostory ale samozřejmě nepřijdete, i tak ho různé skříňky a police nabízejí dost.

Obývací stěna podle velikosti pokoje

Takové volně postavené a zavěšené kusy nábytku, mezi kterými prosvítá podklad stěny, jsou obzvláště vhodné do menších prostor, jakými disponuje většina panelákových bytů. Díky nim nebude obývací pokoj vypadat stísněně. Samozřejmě ale není třeba hned zatracovat obývací stěny vcelku. Například velké obývací pokoje v moderních domech díky nim dokonce získají na útulnosti. Jen už zdaleka neplatí pravidlo našich babiček, že čím je stěna větší, tím lépe. Klasické obývací stěny prostě patří minulosti.

Barevné kombinace podle vaší fantazie

A dávno padlo i další pravidlo určující, že nábytek do obývacího pokoje by měl být jedině v dekoru a barvě dřeva. Jistě, takovou volbou neuděláte chybu, pokud se vám líbí a máte tak laděný celý interiér. Ale můžete také klidně popustit uzdu své fantazii. Modernímu domovu bude slušet třeba černobílá obývací stěna, ale sáhnout můžete i po odvážnějších barevných kombinacích. Důležité je především sladit ji s barvou stěn, podlahy či koberce a sedací soupravy.

S elegantní obývací stěnou vytvoříte útulný i reprezentativní prostor, kde bude každému příjemně. A o to jde především.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..