Jak si vybrat dobrou kancelářskou židli

infoSedíte většinu dne v kanceláři u stolu s počítačem? A máte k tomu kvalitní kancelářskou židli? Její výběr není radno podceňovat, pokud si chcete zachovat správné držení těla a zdravá záda. Málo lidí si uvědomuje, že právě špatným sezením si zadělávají na nepříjemné bolesti zad, kterými dnes trpí až dvě třetiny naší populace. Jak by měla vypadat taková správná kancelářská židle?

Základní požadavky

Každé kancelářské křeslo by mělo vždy dbát na anatomii těla a zásady ergonomického sezení člověka. Židle se vyrábí s různými typy mechaniky, kterou je potřeba volit především podle délky sezení na židli. Čím více hodin za den na židli strávíte, tím propracovanější mechanika by měla být. U krátkodobého sezení postačí židle se základním permanentním mechanismem, u osmi i více hodin strávených vsedě je dobré na křesle opravdu nešetřit a vybírat kvalitní synchronní mechaniku. Hlavním kritériem výběru je také nosnost kancelářské židle, kterou byste neměli brát na lehkou váhu, pokud chcete, aby vám výrobek dlouho vydržel.

Detaily pro pohodlí

Některé kancelářské židle jsou vybaveny dalšími maličkostmi, které vám umožní sedět ještě pohodlněji. Mezi ně patří výškově a stranově nastavitelné područky, nastavitelná opěrka hlavy či bederní opěrka. I tyto věci a jejich přínos pro vás byste měli zvážit. Důležitá je stabilní a bezpečná základna, která zabrání převrácení židle. A pro pocit pohodlí hraje velkou roli také zvolený materiál a tloušťka polstrování. Co se týče praktických kritérií, je důležitá snadná údržba, dlouhá životnost a odolnost kancelářské židle, proto je podstatné raději si připlatit za kvalitu.

Jak na židli správně sedět?

Zbavit se zbytečné únavy a bolestí zad však není jen otázkou koupě dobré židle. Musíte se naučit na ní také správně sedět. Vždy byste měli sedět na celé hloubce sedadla a snažit se nehrbit. Nastavte si také správně výšku sedáku a to tak, abyste měli celá chodidla položena na podlaze a nohy v kolenou přitom svíraly úhel 90°.

Kvalitní kancelářské židle splňující vysoké nároky na pohodlné sezení koupíte na webu www.all4.cz. Kromě nich tu najdete i židle do čekáren, lavice do čekáren, stohovatelné židle, konferenční židle a mnoho dalšího vybavení pro jakoukoliv firmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..