České firmy nechápou affiliate marketing a přichází tak o zákazníky!

infoMám za sebou již navštívených několik stovek affiliate programů, které běží na českém affiliate software Affilbox, a bohužel zjišťuji, že drtivá většina firem, které se do affiliate vrhly, neví, co to vlastně ten affiliate je. Ono se stačí podívat do obchodních podmínek a hned je vám jasné, že tady někdo opravdu neví o čem mluví.

Účastník je povinen zajistit, aby na webových stránkách, na které umístí reklamní plochu provozovatele, nedocházelo prostřednictvím programů, skriptů, znovunačítáním reklamních bannerů či jinými způsoby k úmyslnému či nekalému zvyšování počtu zobrazení reklamních ploch provozovatele či k jiným způsobům zvyšování zobrazování ve prospěch účastníka nebo k umělému navyšování prokliků.

Červeně označený text může napsat pouze někdo, kdo neví, co to affiliate je. Totiž u affiliate nedostanete zaplaceno za prokliky na reklamní plochu, ale za uskutečněné objednávky, které zákazník zaplatí, a které nejsou zrušeny nebo vráceny. To je princip affiliate marketingu.

Vzdělávejte se!

Affiliate marketing je fantastický marketingový nástroj, který vám pomůže najít nové zákazníky. Za ty sice nějakou tu korunu zaplatíte, ale to se vám časem vrátí, za předpokladu, že využíváte remarketing, tedy opětovné oslovení již získaného zákazníka. A jak určitě moc dobře víte, tak největší náklady jsou na nového zákazníka. Z toho důvodu je remarketing nutností, protože již jednou získaného zákazníka je mnohem levnější oslovit s nabídkou nabízených produktů, nebo služeb.

Nutnou podmínkou fungujícího affiliate programu je znalost affiliate marketingu. Na trhu sice není moc kvalitních knih o affiliate, který je zaměřený přímo na obchodníky, avšak jedna tu přeci jen je. Jmenuje se “Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU“.

Závěr

Jako člověk, který vyhledává affiliate programy, musím říci, že nemám zájem spolupracovat s firmami, které, byť jsou zapojené do affiliate, affiliate nechápou. Taková spolupráce totiž nemá smysl. Vřele všem doporučuji, aby si přečetli zmíněnou knihu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..