Jaké jsou možnosti využití kamenného koberce TopStone v interiéru?

koupelnaPřemýšlíte o nových podlahových krytinách? Chcete dosáhnout originálního vzhledu, ale zároveň je pro vás důležitá praktičnost? Pak se podívejte na výhody povrchů TopStone a možnosti jejich využití v interiérech.

Co je povrch TopStone?

TopStone je vlastně kamínkový koberec. Tvoří ho směs unikátního interiérového pojiva EpoStone Clear a přírodních mramorových či říčních kamínků. Jedinečný vzhled tohoto povrchu zaujme na první pohled svou originalitou a umožňuje také mnohé variace a kombinace dekorů či mozaiky. Skvěle se hodí například do koupelny, chodby, ale i kuchyně nebo obývacího pokoje, kde vykouzlí s vhodnými doplňky zajímavý design. Velmi dobře se bude vyjímat v zimní zahradě, je oblíbeným povrchem pro vnitřní bazény a často je k vidění například i ve vstupních halách komerčních prostor, kde odolává vysoké zátěži, a přitom skvěle vypadá.

Jaké jsou typy podlahy?

Systémy povrchů TopStone jsou celkem tři. Prvním je základní otevřená struktura, tedy kamenný koberec. Tento povrch má stejné vlastnosti jako klasický koberec, prachové částice ulpívají ve struktuře podlahy a díky tomu se méně práší. Udržuje se také stejně, tedy vysáváním. Tento typ podlahy je vhodný například pro obývací či jiné obytné pokoje.

Druhý typ se nazývá uzavřená struktura Lock. Na kamenný koberec se nanese vrstva materiálu TopLock a tím vznikne nepropustný povrch, který se dá svými vlastnostmi přirovnat ke keramické dlažbě. Díky své snadné údržbě pomocí zametení a setření mopem ho oceníte hlavně v kuchyni nebo chodbě, kde dochází k častějšímu znečištění podlahy.

Třetím typem je uzavřená struktura Clear, která může být trvale zatížená vodou. Tento povrch je tím pravým pro vnitřní bazén, koupelnu, sprchový kout nebo více zatěžované plochy. Splňuje ty nejvyšší nároky na odolnost, praktičnost, ale i estetiku.

Jak dlouho trvá pokládka?

Realizace povrchu TopStone je snadná a rychlá. Po penetraci podkladu přijde na řadu samotná pokládka povrchového materiálu. Poté je případně vše podle konkrétního typu podlahy dokončeno uzavřením materiálových struktur. Do 24 hodin je nová podlaha zrealizována, za dalších 24 hodin je možno po ní procházet a do 7 dní se již smí plně zatěžovat.

Jak se pozná originál?

Vzhledem k různým náhražkám objevujícím se na trhu je třeba zdůraznit, že originální certifikovaný kamínkový koberec je jen jeden a nese název TopStone. Jen tady si můžete být jisti kvalitou materiálu a také tím, že je zdravotně nezávadný a neobsahuje nebezpečný nonylfenol. Vždy tak raději připlaťte za kvalitu, jde o vaši spokojenost i zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..