Investovat do zlata se vyplatí

infoPřemýšlíte, kam investovat své úspory tak, abyste minimalizovali rizika a v delším horizontu vydělali i zajímavý obnos? Tady se nabízí možnost zakoupit investiční zlato. Investovat peníze do zlata se stává v poslední době čím dál oblíbenější nejen u velmi bohatých lidí, ale i u běžné třídy. Z dlouhodobého hlediska je to dobrý tah, jak uložit momentálně přebytečné peníze a získat za ně trvalou hodnotu, která pravděpodobně bude jen růst.

Co je vlastně investiční zlato?

Jedná se o zvláštní formu zlata, která se používá podobně jako cenné papíry, tedy k uložení papírových peněz. Zlato v podobě mincí nebo slitků, tedy známých cihliček, se dá dobře přemisťovat, uchovávat a obchodovat s ním, což je velká výhoda oproti investici třeba do nemovitostí. Od vstupu České republiky do Evropské unie je také investiční zlato bez DPH, osvobozeny jsou zlaté mince i slitky, neplatí to však u medailí. Obecně se dá říci, že nejlepší investicí jsou zlaté mince, protože u nich stoupá cena nejen v závislosti na růstu ceny zlata, ale také se k tomu přidává sběratelská hodnota konkrétní série, což může znamenat velký výnos. Ovšem zlaté slitky mají zase snadnější likviditu v případě nutnosti.

Mince nebo medaile?

Mince jsou samozřejmě pořizovány nejen jako investice, ale i sběratelský artikl, vždyť numismatika je velmi zajímavý obor. Mimo to mohou být i originálním dárkem pro vaše blízké, který je potěší, ale hlavně má trvalou hodnotu a v budoucnu jim přinese užitek, pokud budou chtít minci prodat. Medaile jsou také zajímavé a sběratelé se jim věnují, ale oproti mincím nemají takový nárůst hodnoty, protože nejsou tolik limitovány edicemi.

Kde zlato koupit?

Rozhodně se dobře zajímejte o to, z jakého obchodu zlato a zlaté mince pořizujete. Jedním z těch bezpochyby spolehlivých je e-shop www.zlatobezdph.cz, který je smluvním partnerem České Národní Banky a České mincovny a má za sebou dlouhou tradici i mnoho spokojených zákazníků. Kromě dopravy již od 50 Kč můžete nyní využít i osobního odběru v nové prodejně v Havířově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..