Potěšte na Vánoce blízké nevšedním zážitkem

infoVánoce se kvapem blíží, a tak se nevyplatí s výběrem vhodných dárků dlouho otálet. V následujícím článku se zaměříme na dárky v podobě nevšedních zážitků, které budou navzájem propojovat alkoholické nápoje v podobě piva, vína a luxusních destilátů.

Dopřejte relax v pivních lázních

Srdce milovníka piva nad tímto dárkem jistě zaplesá. Nejenže se bude moci vykoupat ve svém oblíbeném moku, což je podle mnohých opravdu příjemný a uvolňující zážitek, ale při samotné koupeli bude moci pivo také popíjet. Celý zážitek může nakonec završit skvělá masáž. Návštěva pivních lázní však není jen příjemným relaxem. Vedle mysli působí blahodárně také na pokožku, svaly a klouby. Proč tedy někomu nevěnovat pivní lázně jako dárek?

Vaření vlastního piva pod vedením sládka

U piva ještě zůstaneme. Snem mnoha pivařů je uvařit si vlastní pivo. Takový člověk pak má všehovšudy dvě možnosti. Buď si může uvařit pivo doma v polních podmínkách, bez náležitého vedení a s vypětím všech sil. Anebo může vařit pivo pod vedením zkušeného sládka v jeho malém pivovaru. Nejenže bude vařit pivo s odpovídajícím vybavením, ale rovněž bude mít zkušeného pomocníka, sládka, pro nějž je vaření piva denní chlebem, a tak má tuto techniku perfektně zvládnutou. Výsledek bude jistě neporovnatelný.

Degustace vína, šampaňského či vyzrálých destilátů

Fanoušci vína, včetně toho šumivého, naopak rádi ocení řízené degustace, při kterých víno nejen ochutnají, ale také se o něm dozví řadu zajímavých informací. Ti méně zkušení se mohou dokonce naučit degustovat víno. Komu není víno po chuti, může vyzkoušet něco ostřejšího. Například prémiové lihoviny v podobě whisky či koňaku. Nepůjde však o degustaci nějakých běžných destilátů, nýbrž chuťově zajímavých, roky zrání zakulacených lihovin. A to opět s poutavým výkladem, který naučí i tyto ostřejší nápoje správně vychutnávat.

Jaký z těchto zážitkových dárků vás zaujal? Podělte se o vaše zážitky v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..