Jak si vybrat správnou kvalitní matraci?

infoV posteli trávíme třetinu svého života, a ač se vám to může zdát přehnané, právě tato doba určuje, jak se cítíme po zbytek času. Kvalitní spánek je totiž základem pro načerpání dostatku energie, která nám umožní fungovat během dne na maximum a s úsměvem vše zvládat. Vzhledem k tomu je samozřejmě podstatná kvalita postele, kam uléháme. Pohodlí nám zajistí jedině skutečně kvalitní matrace, která nám také dobře sedí. Jen na té se nám bude spát jako v bavlnce a ráno se probudíme odpočatí a plní síly. Pro někoho jsou nejlepší volbou klasické kvalitní pružinové matrace pro klidný spánek, jiný dá přednost inovativním materiálům, to už záleží na každém člověku zvlášť. Základem je však dobře si vybrat.

Jak vybrat správnou matraci?

Prvním a nejdůležitějším kritériem výběru je tvrdost matrace. Každý z nás upřednostňuje jinak tvrdý podklad těla pro spánek, a proto se matrace vyrábí v několika stupních tvrdosti. Tato škála se zpravidla rozděluje čísly 1-5, kdy jednička znamená velmi měkkou matraci vhodnou jen pro občasné ulehnutí a pětka naopak značně tvrdou matraci, která je vhodná pro lidi s vyšší váhou. Většina zákazníků si vybírá matrace mezi tímto rozpětím a to právě podle své postavy, váhy a také věku, protože preference pohodlí při spánku se v závislosti s ním mění. Ženy a starší lidé obecně volí spíše měkčí spaní, oproti tomu muži a mladí lidé mají raději tvrdou matraci. Pro manželské postele jsou skvělou volbou oboustranné matrace, které umožňují každému z páru zvolit si svou oblíbenou tvrdost a tím si dopřát kvalitní spánek a pohodlí.

Jaký materiál je nejlepší?

Na to se nedá jednoznačně odpovědět, protože každému opět vyhovuje něco jiného. Dnes jsou velmi populární matrace z líné pěny, které se umí skvěle přizpůsobit tělu a tím ho ideálně podepřít. Díky působení tepla z těla totiž viskoelastická pěna měkne a tvaruje se podle potřeby. Tím je svalstvo úplně uvolněné a spánek přináší perfektní relaxaci. Stejně dobře vám ale poslouží i stále oblíbené pružinové matrace, latexové, taštičkové či gelové matrace. Každá z nich má své výhody a ty je třeba zvážit. Mnoho materiálů splňuje také antialergické požadavky, i toto je třeba brát v potaz, týká-li se vás tento problém.

Cena = kvalita

Matrace je jednou z věcí, u které se nevyplácí šetřit. Levné varianty sice znamenají momentální úsporu, bohužel ale nepřinesou kýžený výsledek. Raději si tedy připlaťte za kvalitu a dopřejte si skutečně dobrý spánek. Nejde jen o pohodlí, ale také o vaše zdraví, protože důkladná relaxace a spánek dělá v tomto případě zázraky.

1 comment for “Jak si vybrat správnou kvalitní matraci?

  1. Jan
    24. 10. 2014 at 5:11 pm

    Zmíněné matrace z líne pěny mohu jen doporučit, daly mi do kupy nemocná záda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..