Sladké sny Vašemu mazlíčkovi zajistí kvalitní pelíšky pro psy

infoMáte rádi pocit, kdy se po práci i zábavě zachumláte do své postele, která Vám poskytuje maximální pohodlí a je Vám v ní skvěle? Věřte, že nejinak to mají i naši domácí mazlíčci. Pelíšky pro psy tak patří mezi základní výbavu k chovu pejska. Každý pes, ať už je to malý pinč nebo obrovská doga, potřebuje místo, kde si může v klidu a pohodlně odpočinout, bezstarostně podřimovat a cítit se dobře. K tomu je třeba vybrat kvalitní pelechy, matrace a deky, které jim takový komfort poskytnou.

Velikost je důležitá

Při výběru pelíšku pro psa je nejdůležitějším kritériem jeho velikost. Musí být dostatečně prostorný, aby umožnil pohodlné ležení. Zároveň ale především u malých pejsků není vhodný až příliš velký pelech, kde by se necítili dostatečně v bezpečí a připadali by si ztracení a zranitelní. U malých plemen se doporučuje velikost pelíšku zhruba do 60 cm, u středních do 80 cm a teprve u těch velkých plemen pak sáhněte po rozměrech od 80 cm výše. Obzvláště menší pejsci mají také rádi místo klasických pelechů a matrací i různé měkké domečky a kukaně, ve kterých se cítí ještě více chráněni.

Odolnost a údržba

Materiál, ze kterého je pelíšek pro psy vyroben, musí být v první řadě dobře udržovatelný. Pejsci pelichají a na své srsti i tlapkách do pelechu chtě nechtě donesou také spoustu nečistot, které je třeba dostat co nejsnadněji pryč. Jestli dáte Vy a tedy i Váš pejsek přednost látkovým pelechům, pelíškům z umělé kůže nebo plastovým a proutěným košům s měkkým polštářem již záleží čistě na Vašem vkusu. Dobrou variantou jsou pak samozřejmě extra odolné pelíšky pro psy, které toho vydrží opravdu hodně.

Pohodlí nade vše

Pro to, aby pes ve svém pelechu rád odpočíval, musí mít především pohodlí. Je tedy třeba se zamyslet nad tím, jak měkký pelíšek, nebo naopak tvrdou matraci mu pořídit. Jen Vy znáte svého psa nejlépe a tak jistě rychle vypozorujete, zda si obvykle raději ustele na tvrdé zemi, či vyhledává co nejměkčí polštářky na vaší pohovce. Zvláštní nároky pak mají pejsci trpící nějakým onemocněním, například pohybového aparátu, nebo starší psi, kteří vyžadují ještě větší pohodlí.

Krásné, kvalitní, pohodlné a originální pelíšky pro psy a další chovatelské potřeby koupíte v e-shopu www.mujmazlik.cz. Jistě vás tu kromě širokého výběru potěší i příznivé ceny a příjemný přístup.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..