Tradiční holení – radost místo povinnosti

HoleníHolení je nedílnou součástí mužské péče o tělo. Jen malé procento mužů si nechává narůst plnovous, pro ty ostatní je nezbytné neustále udržovat hladce oholenou tvář. Přestože je na trhu nepřeberné množství moderních holících strojků, ať už manuálních nebo elektrických, mnoho lidí se dnes vrací ke klasice. Tradiční holení s mýdlem a štětkou se opět dostává do povědomí mužů a získává si jejich oblibu. Luxusní sady na holení tak mohou být například zajímavým tipem na dárek, který vydrží mnoho let.

Luxus a praktičnost

Klasické mokré holení je nejčastějším způsobem, jak se zbavit rašících vousů. Místo pěn a gelů se dříve muži mydlili voňavými mýdly s pomocí štětky, což mělo své kouzlo. V některých případech určitě neplatí, že krok zpět znamená něco špatného, a tak si štětka a krabička mýdla mohou znovu nalézt místo ve vaší koupelně. Samozřejmě ale v té nejlepší podobě, jakou může nabídnout značka Mühle, výrobce holících potřeb s tradicí již od roku 1945. Jen skutečná kvalita dodá i tak obyčejné činnosti jako je holení nádech výjimečnosti.

Jezevčí štětiny

Štětky na holení jsou tím, co vytvoří na pokožce vaší tváře hustou a bohatou pěnu, což vám usnadní holení. Při výrobě štětek Mühle jsou používány pravé štětiny z jezevce, které jsou vázány podle své délky. Rukojeť štětky se vyrábí z několika materiálů, z nichž každý má co nabídnout. Může to být pryskyřice, exotické dřevo, ocel nebo třeba kořen Erica. Důležitá je ale také následná péče o holící štětku a především její ukládání. K tomu je zapotřebí pořídit i stojan na holení, kde bude vaše štětka i holící strojek v bezpečí.

Jemné a osvěžující mýdlo

U mýdla na holení je podstatné jeho složení, které zaručí, že o vaši pokožku bude dobře postaráno. Obzvlášť muži s citlivou pletí musí dbát na výběr správných holících potřeb. Krémy a mýdla na holení, která nabízí značka Mühle, se skládají z celých 99% z rostlinných materiálů, včelího vosku a minerálních látek. Díky tomu jsou k pokožce jemná a nedráždí ji. Zapomeňte na červenou pokožku po holení, dopřejte si raději dotek svěžesti a jemnosti s vůní mentolu, eukalyptu, aloe vera nebo třeba santalového dřeva.

Hladce oholen, dobře naladěn

K tradičnímu způsobu holení patří také strojky na holení s klasickými žiletkami. Holení s nimi vyžaduje sice trochu tréninku, ale je to další věc, která vám z otravné povinnosti pomůže udělat příjemný rituál. Jestliže se přece jen nechcete vzdát pohodlí, které přináší moderní holící hlavice, ani nemusíte. Holící strojky Mühle se vyrábí nejen pro klasické žiletky, ale také na náhradní lavice Gillette Mach3, které znamenají bezpečí a kvalitu, a přitom jsou všude dobře dostupné. Strojky na holení jsou samozřejmě vyrobeny ze špičkových materiálů a s prvotřídním zpracováním značky Mühle.

Exkluzivní dárek

Ideálním dárkem pro muže, který si na sobě dává záležet, je sada na holení Mühle. Základem je komplet strojku na holení, štětky na holení a držáku, ale k mání jsou i rozšířené sady s miskou či kosmetikou na holení. Věřím, že tato luxusní souprava pro dokonalou péči potěší každého muže.

2 comments for “Tradiční holení – radost místo povinnosti

  1. Pavel
    20. 9. 2017 at 11:35 am

    No zde se spíše preferuje tradiční/klasické holení. Ale je pravda, že většina mladých to už ani nezná… Potom přichází na řadu moderní vymoženosti v podobě el. strojků a mnoho dalších vymožeností, zde už uvedený eshop může být dobrý.

  2. Milan Peroutka
    27. 8. 2017 at 11:12 am

    Když jsme na kde nakupujete, tak musím, že mě holení vylepšil eshop holime.cz. Nakupuji tam již řadu let, jak strojek tak náhradní díly a kosmetiku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..