Důležité rady, jak si vybrat skvěle padnoucí spodní prádlo

podprsenkyKoupit si spodní prádlo vypadá jako ta nejjednodušší věc, ale spousta žen se při tom nevědomky dopouští omylů, které se mohou dokonce neblaze podepsat na jejich zdraví. Spodní prádlo musí perfektně padnout, být z vhodného materiálu a odpovídat tvaru a proporcím postavy. Kalhotky a podprsenky na sobě máme celý den a je tak podstatné, aby byly pohodlné a z kvalitních materiálů. Co je tedy důležité brát v potaz při výběru podprsenky a kalhotek? Čtěte naše rady.

Padnoucí podprsenka pro krásné poprsí

Nosíte vhodnou velikost a tvar podprsenky? Jestliže ne, může to být příčinou mnoha zdánlivě nesouvisejících zdravotních obtíží. Napadlo vás někdy, že za blokádou páteře, problémy s dýcháním, pocity závratí až infarktu, bolestmi hlavy, krku i žaludku a dalšími nepříjemnostmi může stát příliš těsná podprsenka? A to nemluvím o kožních problémech jako jsou odřeniny či opruzeniny, které způsobuje nadměrné tření látky o kůži a také nevhodný materiál. Všemu tomuto se dá přitom jednoduše vyhnout, dáte-li si záležet při koupi svého prádla.

Nepodceňujte měření a zkoušení

Nejdříve se dobře změřte, v první řadě je důležité znát obvod pod prsy, který je uváděn čísly 75,80,85,90,… Měřit je dobré hrudník při výdechu a výsledek zaokrouhlit dolů. Druhý rozměr je obvod přes prsa a udává se jako A,B,C,… U většího nebo povislého poprsí je nejlepší změřit tento údaj v nevyztužené podprsence.

Pro různé velikosti poprsí se hodí jiné typy podprsenky. Pro malá prsa je vhodná push-up podprsenka, která jim dodá plnější tvar. Střední poprsí pozvedne a vytvaruje podprsenka s kosticemi a třeba i tenkou výztuží. U větších prsou je nutné sáhnout po pevné podprsence s menším vykrojením, širokým zapínáním a ramínky. Ta se sice většinou moc nehodí do halenek s hlubokým výstřihem, zato ale velmi uleví namáhaným zádům.

Také kostice nejsou vždy stejné, dělají se ve dvou základních tvarech a to jako misky vhodné pro menší poprsí a ve tvaru U pro větší prsa. Důležité je, aby kostice vyplňovala celý prostor pro ni určený, jinak bude nepříjemně tlačit.

Ramínka musí dobře volit především majitelky většího poprsí, jelikož v tomto případě nesou velkou váhu. Nastavit se musí tak, aby nepadala, ale ani se nezařezávala.

Při zkoušení zapněte podprsenku vždy na krajní háčky. Látka je pružná a časem trochu povolí, tak by vám měla zbýt možnost zapnout ji pevněji.

Kalhotky musí být pohodlné

A také je u nich třeba zvolit materiál, který bude jemný k pokožce a prodyšný. I velikost je důležitá, zařezávající se těsné kalhotky nejen nevypadají pěkně, ale hlavně mohou být příčinou nepříjemných mykóz a kvasinkových infekcí. Ideální je samozřejmě bavlna, ale není třeba se vyhýbat ani krajkám a jiným materiálům, jen vždy dbejte na kvalitu, už kvůli svému zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..