Díky invalidnímu vozíku se i postižený člověk může zařadit do plnohodnotného života

infoMožnost se svobodně a volně pohybovat je pro většinu lidí samozřejmostí, o které je ani nenapadne přemýšlet. Bohužel všichni takové štěstí nemají, pro mnohé znamená omezená pohyblivost a citlivost nohou nepřekonatelný problém. Týká se to fyzicky postižených jedinců, seniorů, kterým nohy postupně přestávají sloužit, ale také lidí po úrazech, kterým se život změnil ze dne na den. Dojít si na roh ulice do obchodu nebo třeba na procházku do parku je pro ně nemožné. Naštěstí ale ani oni nemusí být odkázáni na život mezi čtyřmi stěnami. Díky invalidnímu vozíku mohou být mobilní a mnozí také zcela samostatní. A to je přímo balzám na duši pošramocenou sníženým sebevědomím kvůli určité bezmocnosti.

Dva základní typy

Invalidní vozík je dnes běžně k vidění na ulici, na pracovištích, v restauracích, na kulturních akcích i sportovištích. Nemocní lidé jsou díky němu schopni zapojit se do normálního koloběhu života. A to je dobře, vždyť nemocné nohy přece neznamenají konec života. Klasikou je mechanický invalidní vozík, který se ovládá pomocí rukou. Jde o levnější variantu, jež je poměrně dostupná všem. Vyžaduje ale určitou sílu v rukou, kterou již například senioři nemusí mít, ovšem i tak si díky vozíku mohou s pomocí asistentky užít procházku nebo si zajet na nákup. I takový sociální kontakt pro ně přitom znamená hodně. Dražší, avšak pohodlnější variantou jsou elektrické invalidní vozíky. Vyznačují se pohodlím, které svým uživatelům přinášejí společně s nezávislostí. Ovládání je jednoduché, probíhá pomocí páčky a několika tlačítek, není k tomu potřeba síla ani zručnost. Invalidní vozíky jsou buď určeny pro interiér nebo pro exteriér, ideální je kombinace obojího.

Kvalita je podstatná

Invalidní vozíky nejsou něčím, co by člověk často měnil. Musí vydržet dlouhodobou velkou zátěž, a přitom fungovat spolehlivě a bez omezení. Proto je důležité vybírat ve spolehlivém obchodě jako je například společnost KrosMedical. Výhodou tohoto obchodu je nejen kvalitní zboží, ale také jeho skladová dostupnost, díky které je dodací lhůta velmi krátká. Pro zákazníky se nabízí i možnost servisních služeb a také půjčovny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..