Kde všude nachází uplatnění vymývaný beton?

infoVíte, kde všude se setkáte s výrobky z vymývaného betonu? Dá se říci, že téměř všude, protože jde o velmi oblíbený materiál pro zahradní architekturu i městský mobiliář. Snoubí se v něm tolik pozitivních vlastností, že je jistě tou nejlepší volbou, ať už jde o veřejné lavičky, odpadkové koše nebo třeba hřbitovní kašny a kolumbária. Jedním z výrobců těchto produktů z vymývaného betonu s dlouhou tradicí a mnoha zkušenostmi je firma DURST, která se tímto zabývá již od roku 1997. Proč je právě tento materiál tak populární?

Pěkný vzhled a skvělá odolnost

Výrobky z vymývaného betonu jsou velmi odolné vůči klimatickým podmínkám, vodě, mrazu i chemikáliím, jsou pevné, stabilní a díky své hmotnosti nesnadno přemístitelné, takže nehrozí jejich odcizení. Jejich životnost je velmi dlouhá a přitom nepotřebují žádnou zvláštní údržbu. Velkou předností je také vysoká estetičnost díky povrchové úpravě. Standardně jde o štěrk, ale na přání zákazníka je možné i provedení teraco, vápenec a mramorová drť.

Široké možnosti využití

Vymývaný beton mají v oblibě moderní zahradní architekti, protože jim umožňuje vytvářet na pohled příjemné doplňující prvky zahrady jako jsou například praktické venkovní lavičky či ozdobné betonové koule. Ve stejném stylu si můžete nechat zhotovit ale i skříně HUP, aby vám ladily s celkovým rázem okolí domu. Produkty z tohoto materiálu jsou však především velmi oblíbené v ulicích vesnic a měst. Městský mobiliář, venkovní odpadkové koše, lavičky, stojany na kola nebo stromové obruby jsou schopny sloužit dlouhá léta a odolávat dobře všemu včetně útoků vandalů, což je v dnešní době problém mnoha měst. Hřbitovy jsou pak dalším místem, kde vymývaný beton najde uplatnění a to jak v podobě hřbitovních kašen, tak kolumbárií, kam je možno pietně uložit urny s popelem zemřelých. I tady je předností estetická stránka věci stejně jako téměř nulové nároky na údržbu.

Bohaté zkušenosti v oboru umožňují firmě DURST uspokojit téměř jakékoliv přání zákazníka. Pokud se tedy rozhlížíte po výrobcích z odolného, ale přitom pěkného materiálu, zvolte právě vymývaný beton a obraťte se na odborníky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..