Jak levně pořídit nemovitost? Zkuste dražby nemovitostí

Kdo by nechtěl koupit byt či dům za polovinu jeho běžné ceny? Pravděpodobně asi každý. Ne však každý ví, že je potřeba pro to něco udělat. Totiž, procházením nabídek realitních kanceláří asi nic jen tak podhodnoceného nenajdete, a když, tak jen velmi výjimečně, když je prodejce nemovitosti z nějakého důvodu tlačen do rychlého prodeje.

Pokud jste soutěživí, nebo hledáte nějakou investiční nemovitost, pak můžete využít dražeb realit, které můžete dělat z pohodlí domova. Sice je pravda, že se v oboru dražeb nemovitostí pohybují různí specialisté, které je těžké udolat, nicméně to není důvod automaticky tyto dražby ignorovat. Ne o každou nemovitost je totiž zájem, a ne vždy se dražby zúčastňují dražební žraloci.

Jak vlastně dražba probíhá?

Vše je v podstatě strašně jednoduché. Vyberete si konkrétní nemovitost, o kterou máte zájem. Na dražbu se zaregistrujete a zaplatíte tzv. dražební jistotu, což je nutný poplatek, který je vám vrácen, pokud dražbu nevyhrajete. Poplatek je zde proto, aby dražby někdo zbytečně nesabotoval – aby se dražby zúčastnili jen ti, kteří mají o nemovitost skutečně zájem.

Dražby samotné se můžete zúčastnit buď osobně, nebo elektronicky, což je čím dál více oblíbenější metoda.

Jaké nemovitosti se draží?

Do dražeb se dostávají nejrůznější nemovitosti, nejčastěji od dlužníků, kteří chtějí svůj závazek umořit prodejem nemovitosti (dobrovolná dražba), případně zde najdete exekutorsky zabavené nemovitosti (nedobrovolná dražba). Díky tomu je počáteční vyvolávací cena velmi nízká. Ta se však v průběhu dražby vyšplhá na vyšší částku.

Na závěr jedna rada. Než se pustíte do nějaké dražby, zúčastněte se několika dražeb osobně jen jako pasivní pozorovatelé. Uděláte si lepší představu o tom jak vše probíhá a vypracujete si svou vlastní dražební strategii, která vám umožní cenu držet co nejníže.

Více informací o dražbách realit naleznete na webu http://www.drazby-realit.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..