Nechcete stát věčně v dopravních zácpách? Pořiďte si elektrokolo nebo skútr, se kterými vám to pojede

elektrokolo-kentoyaŘešíte každý den při cestě do práce dopravní zácpy, nedostatek míst k zaparkování vašeho automobilu a s tím spojený stres? Hoďte toto všechno za hlavu a pořiďte si dopravní prostředek, který je do města daleko vhodnější. Na výběr máte rovnou ze dvou variant, k mání je skútr i elektrické kolo, které získává na popularitě a jeho obliba jistě dále poroste. Není divu, má oproti jiným dopravním prostředkům mnoho výhod.

S elektrokolem lehce a rychle

Elektrické kolo je jednoduše jízdní kolo vylepšené o elektrický motor. Můžete ho tak pohánět vlastní silou jako kolo klasické, ale také elektrickou energií. Díky tomu pro vás nebude žádný kopec problémem a vyšlápnete ho s lehkostí. Výkon elektromotoru nepřesahuje 250 Wattů, čímž splňuje výjimku ze schvalování dvoukolových a tříkolových motorových vozidel. Stručně řečeno, opravdu se jedná o jízdní kolo a neplatí pro něj tedy žádné předpisy jako pro skútry nebo jiná motorová vozidla. To znamená žádné omezení vjezdu, můžete se pohybovat i po cyklostezkách a jiných cestách, kam je motorovým vozidlům vjezd zakázán. Pokud by vás zastihla například průtrž mračen, není problém nastoupit s elektrokolem do městské hromadné dopravy nebo ho přepravovat vlakem. K jízdě na elektrokole nemusíte mít žádné řidičské oprávnění ani přilbu, která je u jiných motorových vozidel povinná. A nespornou výhodou jsou bezesporu náklady na provoz, kdy vás 100 km cesty vyjde zhruba na 6 Kč. K nabíjení vám stačí obyčejná zásuvka na 230 V, kam můžete připojit celé kolo nebo jen samotnou baterii, když potřebujete uspořit místo. O tom, že elektrické kolo je skvělým dopravním prostředkem, se mohli přesvědčit i pražští záchranáři, kteří ho již před dvěma lety testovali pro použití k záchraně životů na cyklostezkách a jiných autem hůře dostupných místech, o čemž tehdy informoval článek na serveru Novinky.cz. Cenově dostupná, ale kvalitní a vyzkoušená elektrokola vlastní výroby nabízí značka Kentoya, která bude dobrou volbou.

Pohodlný skútr

Přece jen vás argumenty o výhodách elektrického kola nepřesvědčily a raději byste něco úplně bez námahy? Pak se nabízí pořízení skútru, který také splňuje podmínky ulehčení pohybu ve městě. Stejně jako elektrokola, i skútry nabízí značka Kentoya kvalitně, ale přitom levně. Nejběžnějším typem je skútr 125 cmm, ale i menší obsah 50 cmm jistě bude dostatečný pro ty, kteří nehledají moc vysokou rychlost.

Dejte tedy sbohem stresujícímu popojíždění v dopravních zácpách a buďte pánem svého času díky elektrickému kolu nebo skútru Kentoya.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..