Běžecké boty a další vybavení na běh? Hlavní je kvalita, ale také rozumná cena

Milujete ten pocit, kdy se rozběhnete a vítr proudící kolem vaší hlavy postupně odvane všechen stres z vaší mysli? Běh je krásným sportem, kterému se může věnovat každý. Pokud se pro to rozhodnete i vy, měli byste si však nejdříve pořídit kvalitní běžecké boty. Právě tyto boty vám zaručí maximální pohodlí při běhu a také díky tlumícím vrstvám ochrání vaše klouby před nadměrnými nárazy a otřesy. Kromě bot zaměřte svou pozornost také na své oblečení na běh.

Jaké běžecké boty zvolit?

Záleží především na povrchu, na kterém budete běhat. Silniční běžecké boty jsou určené pro asfaltové povrchy a zpevněné cesty. Pokud budete běhat spíše v terénu, jsou vhodné krosové boty, které mají hrubší vzorek. Kombinací obojího jsou pak univerzální boty, jež můžete využít kromě samotného běhu i na jiné sporty. Další kategorií jsou minimalistické boty, které mají oproti standardní běžecké obuvi tenčí flexibilní podrážku a přimějí tak nohu k došlapu na špičku, což ji odpruží. Díky tomu je běh v těchto botách šetrnější ke kolenům a zádům. Je ale potřeba si na tyto boty nejdříve zvyknout, protože zapojují při běhu jiné svalové skupiny než klasické boty. Doporučuje se je střídat s jinými běžeckými botami.

Co si na běhání obléci?

Oblečení na běh je také velmi důležité. Jeho správným výběrem si zajistíte pohodlí a také zdraví, jelikož není nic horšího, než když vám prochladnou zpocená záda. Základem oblečení by mělo být kvalitní funkční prádlo a také dobré běžecké ponožky. Ač se to může zdát na první pohled nepodstatné, výběr správných ponožek vám zajistí pohodlnější běh bez následných puchýřů nebo nepříjemného pocitu mokrých a studených nohou. Kvalitní ponožky musí tedy především dobře odvádět pot. Vrchní oblečení je třeba volit podle počasí, na léto tričko či tílko se šortkami, v chladném počasí běžecké kalhoty a bunda. Lepší je vždy spíše zvolit více tenčích vrstev, abyste případně mohli něco svléci nebo naopak přidat.

Kde pořídit všechno vybavení za rozumné ceny?

Vyzkoušejte e-shop Sport4.cz, který se tímto běžeckým sortimentem zabývá. Najdete zde širokou nabídku běžeckých bot všech typů pro rekreační běžce i náročné, oblečení na běh a také další doplňky jako například pulsmetry. Nákup v tomto obchodě je příjemný a jednoduchý díky propracovanému systému filtrace. Nemusíte se tak ztrácet v nepřeberném množství zboží, ale vyhledáte si hned vše přesně podle své představy. Chcete-li si raději zboží prohlédnout na vlastní oči, můžete navštívit i kamennou prodejnu na adrese Skuherského 56 v Českých Budějovicích.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..