Co čekat od chytrých televizí?

Chytré televize jsou tu s námi již nějaký ten pátek, avšak do mnoho domácností si stále cestu ještě nenašly. Pokud se rozhodujete, jestli si koupit chytrou (smart) televizi, pak by vás následujících pár řádků mohlo zajímat.

Co je to vlastně smart TV?

Stejně jako mobilní telefony již dávno primárně nesloží k telefonování (focení, serfování na internetu, natáčení videa), stejně tak moderní smart TV přestávají být určeny pouze ke sledování televize. Smart TV mimo sledování televize umožňuje surfovat na internetu, spouštět různé doplňkové programy, sledovat vlastní video, přehrávat hudbu, nebo si dokonce zahrát nějakou tu hru.

Doplňkové programy, které se dají do televize doinstalovat, jsou sice zatím stále velmi primitivní, avšak jasně ukazují, jakým směrem se bude sledování televize vyvíjet. V již brzké budoucnosti nebudou televize určeny ke sledování televizních pořadů, ale budou sloužit jako interaktivní informační centrum domácnosti. Díky neustále se snižujícím cenám elektroniky se dá taktéž předpokládat, že budou mít lidé doma více než jednu televizi, tak jako je tomu ve většině případů dnes.

Co se dá čekat od současných smart televizí?

Jak již bylo uvedeno, jsou smart TV, stále na úplném začátku, a tak prozatím od nich nelze čekat nic extra. Bez problému na nich můžete surfovat na internetu, sledovat nejrůznější internetová vysílání, poslouchat internetová rádia, číst si noviny, hrát jednoduché hry nebo svou televizi proměnit třeba na virtuální krb, který vypadá jako reálný. Dále si můžete pouštět z externího disku filmy, prohlížet fotografie, sdílet  je na internetu apod.

Vyspělost stávajících programů pro televize je bohužel zatím velmi nízká. Mimo to, výpočetní výkon televizí je prozatím velmi nízký.

Má smysl si dnes kupovat chytré TV?

Pokud rádi surfujete na internetu, pak má nákup televize rozhodně smysl. Je totiž výrazně pohodlnější se doma posadit u velké televize, než u počítače, a navštívit třeba stránky České televize ivysílání.cz, kde můžete sledovat své oblíbené pořady, nebo filmy.

Rada na závěr. Pokud nepatříte mezi technické typy, pak si radši pořiďte televizi s Wi-Fi, s kterým se mnohem snáze připojíte na internet, než pomocí kabelu. Televize totiž vyžadují síťový kabel CAT 7, který je drahý a ne vždy je snadné se i pomocí něj připojit do switche, nebo routeru.

K televizi si také kupte malou bezdrátovou klávesnici s myší, ideálně s trouchpadem, který bude zabudovaný do klávesnice. Výrazně lépe se s ním pak televize ovládá.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..