Kvalitní, uznávaná a žádaná zahraniční vína

logo Česká republika má skvělá vinařství i vína, o tom není pochyb. Přesto je dobré rozšířit si obzory a vyzkoušet také nabídku zahraničních vín. Každá vinařská lokalita má svá specifika a tak i vína z různých koutů světa mají svou jedinečnou chuť, která mnohé okouzlí.

Mezi tradičně nejoblíbenější zahraniční vína patří francouzská vína. Není divu, Francie je pěstováním vinné révy a výrobou špičkových vín proslulá po celém světě. Mezi nejslavnější oblasti patří například Bordeaux nebo Burgundsko. Tou největší vinařskou oblastí nejen ve Francii, ale na celém světě, je právě francouzský Languedoc-Roussillon. Pěstují se zde převážně červené odrůdy vína a tato oblast vyprodukuje ročně až 2 miliardy lahví vína ročně, což je ohromující číslo.

Také italská vína se drží na špičce, co se jejich oblíbenosti týče. Itálie je vůbec považována za zemi vína, o čemž svědčí rozsah vinic ve dvaceti vinařských oblastech i jejich produkce. A také roční spotřeba vína na osobu, která tu vede světový žebříček. Na severu země, především v Toskánsku, se pěstují hlavně vína špičkové kvality s označením DOCG. Jih země produkuje velké množství stolních vín, mezi nimiž ovšem také nechybí velmi kvalitní zástupci. Legendou mezi italskými víny je pak proslulé Chianti.

Ovšem i mnohé další země se mohou pochlubit znamenitými produkty ze svých vinic. Portugalská či španělská vína jistě dostojí své výborné pověsti, hrdá ocenění kvality si však zaslouží i vína od našich německých a rakouských sousedů. Mezi znalci i milovníky vína jsou oblíbené také vzdálenější vinařské lokality. Velmi žádaná a uznávaná jsou australská vína, která v posledních letech strmě stoupají na žebříčku oblíbenosti. Z jihoamerických vinic potom převládají hlavně vína chilská a argentinská.

Nabídku těch nejlepších zahraničních vín naleznete v e-shopu Winehouse.cz. Tento obchod nabízí široký výběr kvalitních vín a příslušenství, destilátů i delikates a to za skvělé ceny. Vína vám doručí bezpečně a spolehlivě nejpozději do tří dnů po celé republice. Všechno nabízené zboží pochází od prověřených dodavatelů a nese jména uznávaných značek. Kromě toho se v e-shopu můžete i dozvědět mnoho zajímavého o víně, rozšířit si své znalosti a v kalendáři vinařských akcí si vybrat třeba nějaký poutavý program pro příští dny.

Tak neváhejte a ochutnejte to nejlepší z celého světa. Zahraniční vína z různých lokalit vám mají co nabídnout. Dopřejte si neopakovatelné zážitky při jejich poznávání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..