Nový způsob půjčování aut využívající car sharing

Nemáte vlastní automobil, a přesto by jste se občas potřebovali rychle a pohodlně přesunout například z jednoho konce Prahy na druhý? Vyzkoušejte car sharing, česky řečeno sdílení aut. Jde o jednoduchou a přitom jedinečnou možnost, jak si půjčit automobil jen na tu dobu, na kterou ho opravdu potřebujete, a za velmi výhodnou cenu. Otestujte tento skvělý systém, společnost CAR4WAY (www.car4way.cz) právě hledá klíčové uživatele pro Prahu.

Carsharing není v západních zemích žádnou novinkou. Rozšířil se z USA, kde úspěšně funguje ve velkých městech již několik desítek let. Postupně se rozšiřuje po Evropě a konečně se dostal i k nám do Česka. Stále více lidí si totiž uvědomuje, že mít vlastní automobil není vždy možné a také praktické. Míst na parkování je málo, obzvlášť ve velkém městě, a auto také stojí nemalé provozní částky, například za benzín, pojištění nebo servis. To jsou tisíce korun měsíčně, které bez vlastního auta můžete ušetřit. Přesto jsou však jeho výhody v některých chvílích nesporné. Když spěcháte, nemusíte sledovat jízdní řády ani utrácet přemrštěné částky za využití MHD. Nemluvě pak o pohodlí, které jízda autem oproti přeplněné tramvaji nebo autobusu nabízí. Sdílení aut vám umožňuje využít tohoto pohodlí a komfortu, ale přitom bez starostí o vlastní automobil. Pomáhá také zlepšit dopravní situaci města a je šetrné k životnímu prostředí.

Carsharing (www.masauto.cz) má oproti klasickému půjčování aut mnoho výhod. Tou hlavní je cena, která je oproti půjčovně aut daleko příznivější. Když potřebujete automobil na kratší dobu, například jen na hodinu, v půjčovně musíte vždy zaplatit minimálně celý den. To u sdíleného auta není třeba, půjčíte si ho jen na skutečně potřebnou dobu. Další skvělou výhodou je jednoduchost. Žádné zdlouhavé vypisování papírů při každém půjčení vás tu nečeká. Jednoduše se podíváte na internet, kde je zaparkované nejbližší volné auto, zarezervujete si ho a jedete. Sdílená auta jsou postavena přímo na ulici, rozmístěná po centru Prahy na disponovaných místech a vy je tak máte prakticky ihned k dispozici.

A jak se do systému zapojit? Stačí se zaregistrovat na stránkách CAR4WAY pomocí registračního formuláře. Na základě toho je vám vytvořen uživatelský účet, díky kterému si budete moci rezervovat vozidla. Také vám přijde karta CAR4WAY, prostřednictvím které odemknete vždy daný vůz. A to je vše, pak už stačí jen nasednout a jet, kam potřebujete.

Jezděte snadno a všude. Využijte komfortu jízdy autem a přitom se nestarejte o žádné povinnosti kolem. Se systémem sdílení automobilů je to jednoduché.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..