Je lepší si nechat opravit počítač od známého, nebo ho dát opravit profesionálům do ABAXu?

Zdroj: FreeDigitalPhotos.net Autor: Naypong

Zdroj: FreeDigitalPhotos.net Autor: Naypong

Rozbil se vám počítač a vy přemýšlíte jestli zavolat “příteli na telefonu”, který něco o počítačích ví, nebo radši budete kontaktovat nějakou servisní firmu? Pak si přečtěte následující řádky, které vám pomohou rozhodnout, jestli dát počítač do servisu nebo raději známému.

I když máte nějakého známého, který se v počítačích vyzná, není vždy moudré svěřovat mu opravu. Proč? Například proto, že doma určitě nemá antistatické pracovní místo, které zajistí bezpečnou práci s citlivými počítačovými komponentami. Nebo jednoduše, protože vám na práci a ani na díly nedá záruku, kterou vám dá každý servis. K záruce je potřeba dodat, že vám jí prodejce komponent uzná pouze za předpokladu, že komponenta byla odborně nainstalována. O zárukách obecně je potřeba skutečně uvažovat, protože co byste dělali, kdyby vám známý počítač ještě více poškodil? Budete z něj vymáhat peníze, budete na sebe naštvaní, nebo bůhví co ještě. Takto by se dalo ve výčtu negativ pokračovat až k faktu, že za případnou opravu stejně většinou dáte známému nějakou odměnu, byť třeba nepeněžní, za kterou jste však stejně museli dříve zaplatit. Ve finále tedy o tolik více neušetříte, nebudete mít záruku na opravu a mnoho dalšího.

Oproti tomu, když dáte svůj počítač do servisu, tak vlastně nic neriskujete. Záruku definuje zákon, počítač budou opravovat zkušení odborníci, kteří jsou profesionálně vybaveni nejen po technické, ale i dokumentační stránce. Mimo to, oprava bude vyřízena rychle a za cenu ne o mnoho vyšší, než by vás stála v prvním případě. To platí zejména pokud jako servis zvolíte firmu ABAX, která skutečně drží ceny velmi nízko.

Zmíněná firma ABAX je velmi zajímavá a oblíbená firma, protože k opravám přistupuje velmi pečlivě. Navíc mají mnoho poboček po republice, velmi příjemné ceny a jako prodejce náhradních dílů vždy dobře zásobený sklad. Určitě oceníte i fakt, že si můžete v určitých případech objednat svoz techniky zdarma, takže se nemusíte s počítačem nikam trmácet. Pokud jste z nějakého vzdálenějšího místa, můžete počítač zabalit a poslat poštou. To ne každý servis nabízí. Opravu si můžete nechat udělat i u vás doma nebo ve firmě, avšak počítejte s tím, že výjezd technika vás nějakou korunu navíc bude stát.

Pokud by vás firma ABAX zajímala, pak jen ve stručnosti nabízí: servis PC, opravy notebooků (všech běžných značek jako je HP, Asus, Lenovo, Fujitsu a dalších), servis záložních zdrojů, mobilů, kamer, projektorů a v neposlední řadě i záchranu dat.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..