Lavičky pro exteriér i interiér přímo od výrobce

Lavičky jsou nezbytným doplňkem nejen veřejných, ale třeba i podnikových prostor, nebo soukromých zahrad apod., kde plní různorodé funkce, mezi které patří zejména umožnění odpočinku, vytvoření místa pro společná setkání a mnoho dalších. Podle druhu prostor, v kterých budou lavičky umístěny je potřeba vybrat ten nejvhodnější druh lavičky. Je potřeba si totiž uvědomit, že zejména na veřejných místech budou lavičky vystaveny největšímu namáhání, nejvíce ze strany různých vandalů.

A protože je nejlepší lavičky, stejně jako všechno ostatní, kupovat přímo od výrobce (nejnižší ceny, množstevní slevy), ukážeme si dnes několik kategorií laviček, které nabízí výrobce laviček, městského mobiliáře a zahradního nábytku KOVO-ART Poděbrady, který má za sebou již instalace v desítkách měst a obcí.

Bezúdržbové lavičky

Tato kategorie laviček je v nabídce KOVO-ART novinka. Jedná se o venkovní lavičky, které jsou navrženy tak, aby nevyžadovaly žádnou údržbu. Lavičky jsou proto celokovové bez slabých míst v podobě různých šroubů apod. Bezúdržbové lavičky jsou dodávané již ve smontované podobě. Navíc s možností zapuštění do země, nebo betonu za stejnou cenu a s prodlouženou zárukou na 5 let. Designově jsou lavičky navrženy tak, aby se mohly instalovat jak do moderních, tak do historických prostor.

Kovové lavičky

Tato kategorie zahrnuje lavičky, které jsou z části kovové a z části ze dřeva. Lavičky jsou designově navrženy tak, aby mohly být použity bez problémů i třeba v interiérech obchodů nebo třeba restauracích. Přitom jsou navržené tak, aby byly schopné odolat určitému stupni vandalizmu. Dřevo laviček je jednou penetrováno a třikrát natřeno syntetickou lazurou. Mohou být tedy vystavené celoročnímu počasí.

Litinové lavičky

Jedná se o druh laviček, který je opět z části kovový a z části ze dřeva s tím rozdílem, že litinové lavičky jsou mnohem robustnější a tvarově komplikovanější. Design laviček je velmi pěkný, vhodný především do parků s historickými budovami. Lavičky lze ukotvit k zemi, což je konec konců doporučováno. Údržba těchto laviček s ohledem na jejich konstrukci je velmi jednoduchá.

Betonové lavičky

Tento druh laviček patří mezi nejlevnější druh laviček, které najdou své využití zejména ve veřejných prostorech, kde se očekává vyšší míra vandalizmu a kde tedy není rozumné instalovat drahé lavičky. Výhoda je velká robustnost, vyšší hmotnost a možnost zakopat lavičky do země. Tyto lavičky celkově patří mezi nejoblíbenější.

Designové lavičky

Lavičky tohoto druhu jsou vhodné do prostor, které vyžadují nekonvenční design. Jejich využití se očekává zejména v různých obchodních domech, nemocnicích, restauracích, firemních prostorech, zkrátka všude tam, kde je architektem vyžadován moderní vzhled a kde je nižší míra vandalizmu.

Lavičky s recyklátem

Patříte-li mezi vyznavače ekologického přístupu k přírodě, pak určitě oceníte lavičky s recykláty. Tyto lavičky mají opěrnou a sedací část z recyklovaných plastů, které tak opět našly nové využití. Nosná konstrukce je samozřejmě kovová.

Galerii laviček i s aktuálními cenami najdete v e-shopu KOVO-ART Poděbrady.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..