Ovládejte své pražské taxi přes mobilní telefon

Konkurenční boj taxikářů je nekompromisní a tak s příchodem moderních mobilních technologií přichází i mobilní aplikace pro chytré telefony, s kterou si můžete přivolat taxi. Mezi první průkopníky na tomto poli patří Taxi Praha s.r.o., která pro své zákazníky připravila jednoduchou a přehlednou aplikaci na přivolání jejich taxi.

Levně, přehledně a jednoduše

taxi-praha-1Společnost Taxi Praha s.r.o. nemá jen přísně hlídané taxikáře přes GPS, nejvyšší ochranu proti předražení, slušné taxikáře, pěkná auta, virtuální simulátor taxametru, při zavolání taxi z letiště tabulkou označeného řidiče a další vymoženosti, bez kterých se dnes slušná taxikářská firma takřka neobejde. Nově nabízí i přehledný a jednoduchý program pro zákazníky na objednání jejich taxi.

Program nesoucí název “Nejlevnější Taxi Praha” si můžete zdarma stáhnout na stránkách Google Play. Po té, co se program sám nainstaluje se po spuštění objeví hlavní obrazovka s mapou Evropy. Pokud budete mít zapnutou GPS, provede program vaší lokalizaci, abyste nemuseli pracně zjišťovat vaší aktuální adresu. Vám tedy bohatě stačí, když si v aplikaci vyberete v případě zapnuté GPS jen cílovou adresu a vyplníte své jméno, telefon a kliknete na největší žluté tlačítko s obrázkem taxi, čímž se posunete na další stránku k vytvoření objednávky. Zde pak přehledně vidíte odkud a kam pojedete, jak je přibližně trasa dlouhá a kolik orientačně zaplatíte peněz. Zároveň vidíte, za jak dlouho se k vám taxi pravděpodobně dostane. Pokud chcete můžete si vybrat termín odjezdu a ihned provést závaznou objednávku.

taxi-praha-2Aplikace je jednoduchá a přehledná. Přesto není zcela dokonalá, určitě by to do budoucna do aplikace chtělo přidat vytvoření uživatelského účtu s databází nejčastějších adres zákazníka, aby nemusel pracně vše zadávat ručně a mohl si jednotlivé adresy pojmenovat jako je tomu například u GPS navigací v autech. Jde o to, že když se například v jednu ráno vypotácí zákazník v podroušeném stavu z restaurace, bude se mu jen těžko vyťukávat adresa do mobilu. To však do budoucna aplikace zajisté bude obsahovat.

Každopádně je to velký pokrok, protože nemusíte utrácet peníze za volání na dispečink. Jednoduše si zavoláte taxi třeba v průběhu nějakého jednání, bez nutnosti nějakého odbíhání na chodbu apod. Mimo to, pokud v současnosti si přes program Nejlevnější Taxi Praha objednáte taxi, dostanete speciální slevu. Abychom nezapomněli, tak aplikace je samozřejmě také dostupná v App Store pro telefony Apple.

Pokud mobilním telefonům neholdujete, nebo se vám prostě jen vybila baterie, můžete si taxi objednat přes webové rozhraní přímo na stránkách www.taxi-praha.cz. Aplikace je zcela stejná jako na mobilním telefonu, takže se nebudete muset učit orientovat v ničem jiném. Na webových stránkách si zároveň můžete vyzkoušet již zmiňovaný virtuální simulátor taxametru, který rychle a přehledně ukáže kudy cesta povede a kolik vás to bude přibližně stát.

 

 

2 comments for “Ovládejte své pražské taxi přes mobilní telefon

  1. 8. 10. 2014 at 9:01 pm

    ROFL A jak by sis to jako představoval? Na iPhone nened nic nove9ho, je tu 9 měsedců a novfd bude za 3, me1m tu jak jined idioti cpe1t nějake9 sculekape, ktere9 se notabene u Apple prakticky nikdy nepotvrzujed?!iPad použedve1 stejnfd operačned syste9m, to co je v něm, bude i v nove9m iPhone OS 4. Je to vlastně přerostlfd iPhone a me1 do značne9 medry i velmi podobnou cedlovou skupinu.Prostě zpre1vy o iPadu tu budou, až bude nějake1 zpre1va o iPhone, kterou uzne1m za vhodnou, pak ji sem milere1d de1m.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..